HET KLOKKENGIETERSGESLACHT BURGERHUYS, dook Dit. W. S. UNGER. In den jaargang 1916 van liet Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond 4) verscheen, naar aanleiding van een vraag van dr. M. P. Rooseboom over een klok van Michiel Burgerhuys in Schotland 2), een artikel van den heer J. W. Enschedé, waarin deze de hem uit verschillende bronnen bekend geworden gegevens omtrent het gietersgeslacht, waartoe deze Bür- gerhuys behoorde, bijeen stelde. Als eerste proeve niet onver dienstelijk, was dit artikel echter geenszins volledig. Door de publicatie van de voorloopige lijsten der monumenten van ge schiedenis en kunst, met name van die van Zeeland 3), in welke provincie uit den aard der zaak de meeste producten van het bedrijf der familie Bürgerhüys zijn bewaard, is het thans mogelijk EnsciiedÉ's resultaten aanmerkelijk uit te breiden. Bovendien heeft een onderzoek in het gemeente-archief van Middelburg naar de personalia eenige niet onbelangrijke gegevens opgeleverd, zoodat wij thans omtrent leven en bedrijf der drie opvolgende Burgerhuysen een tamelijk volledig overzicht kunnen geven 4). 1) Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond II dl. 9 p. 221 vlg. 2) T. a. p. p. 129. 3) Voorloopige lijst der Nederlandsche monumenten van geschiedenis en lamst VI. Be provincie Zeeland (Utrecht, 1922). 4) In de o'nlangs door het plaatselijk comité tot voorbereiding van het beiaard congres en -tentoonstelling te 's-Uertogenbosch uitgegeven Lijst van Nederlandsche

Archief | 1926 | | pagina 86