vruchten afwerpt. Ontvang allen, ook namens m 'n vrouw, cle beste groeten van Joh. Oudkerk Renesse We zien dat Oudkerk aannemer en opzichter was en als verbindingsofficier fun geerde tussen Beye Co en de architect. Op 18 januari 1934 heeft Oud de werk tekeningen en de materiaallijsten aan Oudkerk gestuurd, die toen in Renesse in het zomerhuis 'Ruigenhoek' woonde. Nadat Oudkerk de tekeningen van Oud heeft ontvangen, heeft hij ze naar Beye Co gebracht. Korte tijd later antwoorden zowel Van Breen als Beye hem. De brief van Nico Beye (op het briefpapier van het bedrijf) geeft goed aan dat Beye geen boer was die dankzij hulp van mensen als Van Breen en Oudkerk in land en zomerhuizen handelde, maar iemand die wist wat hij deed.20 Zeer geachte Heer, Hartelijk, dank voor de gezonden teekeningen van het door U ontworpen standaard type land- of zomerhuis voor de fa Beije Co, ik hoop er spoedig een opdracht voor te krijgen, mij lijkt een dergelijk, type vooral geschikt om tegen een boschperceel of in een boschperceeltje te plaatsen. Van Ir. van Tijen vernam U misschien al wel, dat wij weer in onderhandeling wa ren overeen te plaatsen woning, wellicht aan de 'Duinweg', die Mevrouw wenschte zoo'n soon als 'de Zeester'. U kunt er vast op rekenen zoodra de gelegenheid zich voordoet, dat ik. alle moeite zal doen om hel door U ontworpen tijpe eens te plaatsen, ik zou dat erg leuk vinden, want ik. het vind het bijzonder aardig, dat iemand als U zich zoo voor Renesse en in 't bijzonder voor de fa Beije Co interesseert. Ik had U al eens eerder willen schrijven, maar vele drukte, (en U weet ik maak. me dikwijls nogal druk) verhinderde mij wel eens, te meer omdat papa Beije zeer ernstig ongesteld is de laatste tijd, hij heeft al heel wat afgedaan, en wat zal het nog worden We willen er het beste van hopen, maar het ziet er niet te mooi uit. Hoe gaat het bij UI Wij hopen van goed, is Hans nog altijd de levenslustige boij van van de zomer, zeg hem a.u.h. dat Beije weer alles in het werk stelt om een goede oogst te krijgen, waar men toch naar moet streven, ook al is de boerderij dan ook niet loonend. Van Oudkerk vernam ik dat hij met Kerstmis nog bij U is geweest en dal bij U alles we! was. 't Is anders net of het pas geleden is dat U hier was, en nu zijn we weer al in het nieuwe jaar, de tijd gaat ivel snel, we gaan nu weer al over nieuwe verhuurlijsten enz. denken, tenminste over het in orde maken daarvan. Er wordt hier te R. en in de omgeving nogal druk gebouwd, procentisch uitgedrukt, misschien wel meer dan in Rotterdam, want zoo nu en dan hoor ik, dat de grootste drukte er daar wel wat af is, trouwens dat zal wel op meer plaatsen zoo zijn. De drukte hier zit natuurlijk wel wat in de opkomst als badplaats, en de gemakkelijke verbindingen met de K.L.M. vanuit Holland enz. Ofschoon, naar ik vernam Uw plannen a.s. Zomer naar hier te komen nog maar bedenkelijk waren, hopen wij U toch weer hier te zien, wellicht 63

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2008 | | pagina 65