bij die gelegenheid werd hij tot ridder geslagen. De Engelse gezant in Den Haag noemde hem 'the soul of this great bodi of ambassadors, being a man of most quickness ability and of good reputation for sincerity'. Hij droeg onder andere het mooie gedicht 'Lof van de Leeuwercke' bij onder de signatuur J.S.M.Z. (Jacob Schotte Middelburg Zeeland) dat pakkend begint met de regels: Leeuwerekje soet en altijt bly, Van alle sware sorghe vrij; Wie van de ghene, die beminnen Die drie-mael drie Gedicht-Goddinnen, Kan swijghen op sijn soete luyt Dijn hooghe stem en wilt geluyt? Portret (gravurevan Jacob Schotte door Crispijn van de Passé I, gemaakt in of na 1620-1637. Origineel in Rijksmuseum Amsterdam (Zeeuwse Bibliotheek Beeldbank). Ghy heerscher van de zee, Neptun, wilt nu de baren Doen liggen stil en vlack, en houden in den bant De winden noort, suyt, west, dat sy het Zeeusche lant Met haren rouwen storm, niet vreeslick en vervaren, Want in een plancken-hol comt met ons over-varen Een costelick juweel, een onwaerdeerlick pant, Een maecht, wiens eer en roem, verspreyt aen elcken cant, U hoochlick heeft verplicht haer schip wel te bewaren; Sy sal tot uwer eer doen klincken hare stem, En met een soet gesang het danssende geswem Van u Zee-Nymphen al doen gaen voor onsen steven. Maer als u wil of macht ontbraeck tot haer gheluck, Soo sal sy bergen noch op der Delphynen rugh Meer als Arion deed', haer end' ons aller leven. Simon van Beaumont (1574-1654) De vijfde in de rij is 'D. Simon van Beaumont, Pensionaris der stadt Middelburgh'. Hij behoorde ook tot de elite van Middelburg en was advocaat en pensionaris en in die functie lid van de Staten van Zeeland. Hij was bevriend met kopstukken als Hugo de Groot, Barlaeus en Vossius. Hij debuteerde in de Zeeusche Nachtegael met vier 'Wel- coom-gedichten aen Jonck-vrou Anna Roemers, Op hare over-comste in Zeelandt'. Hierin manifesteert hij zich duidelijk als een begenadigd dichter, zijn bijdragen aan de bundel zijn van een hoog niveau. Dat blijkt wel uit het eerste welkomstgedicht, gesigneerd met S.V.B., dat een mooi voorbeeld is van een Renaissance-sonnet zoals dat in die tijd werd geschreven. Het is te mooi om hier niet te citeren. Van zijn hand zijn in deze bundel verder nog opgenomen 16 verzen onder de verzameltitel 'Jonckheyt' en gesigneerd met het pseudoniem H.V.D. (Hollander van Dordt, hij is namelijk in Dordrecht geboren) en, Aflevering 180 zomer 2013 Iacob Schotte KidderBurghm'dct stad Mhjdeibubgh »c. Ambaüadeur Extraordinaris in Engelant. etc

Nehalennia | 2013 | | pagina 21