eeuw dachten die van Veere hun bezit tegen een aardige som van de hand te kunnen doen. Gevoel voor historie levert niks op en geld in het handje, daar kun je wat mee, zo zal men gedacht hebben. A. Stadig vertelt hoe daar een stokje voor gestoken werd. Dan is er in Walacria 6 nog Jan Zwemer met een kostelijk verhaal over Laurens Ingelse en Neeltje Sanderse: 'Die nacht kan Neeltje Sanderse de slaap niet vatten, maar naast haar op het kussen slaapt Laurens Ingelse. Hij is anders dan zijdat weet ze goed genoeg, maar wat is beter: met principes van vrijheid en godsdienst\>rijheid ten onder gaan, of zwijgen en stilletjes bukken onder de wereldse machten en voor de voortgang van het leven zor gen? Opkomen voor recht met lijfsgevaar of rechteloos overleven?' Jan Zwemer draagt op zijn eigen unieke wijze met dit verhaal bij aan het begrijpen van een andere Walchersè mentaliteit dan die van de Geerse's, om met Van Schagen te spreken. In 'Een dorp te veel' schetst A. P. de Klerk het proces van opheffen en samenvoegen van bestuurlijke eenheden. Hij laat zien hoe de huidige tendens van bestuurlijke schaalvergro ting pendanten in het verleden had en hoe dat uitwerkte. Walacria 6 is een bundeling van boeiende reportages, artikelen, verhalen over uiteenlo pende onderwerpen. Walacria, een Walchers jaarboek. De redactie is er trots op om pre cies een jaar na Walacria 5 dit zesde deel te kunnen publiceren. De redactie, W.G. Beeftink C.F. Bos A.H. van Dijk A.P. de Klerk M.L. Kiihler-van Hengel D.M.A. Noorlander-van der Lee A.Teunis 7

Walacria | 1994 | | pagina 9