ZOU WALCHEREN WEER EEN TUIN WORDEN? AANKONDIGINGEN EN MEDEDELINGEN Op 4 november 1947 werd op Walcheren een feestelijke boomplantdag gehouden, als begin van de herbeplanting van ons kale heem. Kinderen uit de hoogste klas van de lagere school plantten prille boompjes op verschillende plaatsen op ons eiland: o.a. op de Singel en het Bellamypark in Vlissingen en op de Bolwerken van Middelburg. Met versierde (strand)schoppen, waaraan een wedstrijd verbonden was, stonden ze gereed. Koningin Wilhelmina woonde de plechtigheid te Middelburg bij en twee leerlingen uit elke zesde klas mochten daar bij zijn. Ter gelegenheid van deze plechtige gebeurtenis werd een oorkonde uitgereikt. In Vlissingen leerden we navolgend lied dat op het Bellamy park gezongen werd. Of dit alleen in Vlissingen gebeurde weer ik niet. Ook niet wie dit vers dichtte. Misschien is er iemand onder de lezers die de melodie kent of de muziek ervan bezit: laat het de Wete weten! Bomenlied Een kleine sterke jonge boom geplant in goede aarde is levenslang een groot bezit van kostelijke waarde. Nog is hij rank en pril en teer, maar langzaam zal hij groeien. En komt de lente weer in 't land dan zal hij volop bloeien. Refrein: Bomen, bomen, goede bomen in de aarde neergeplant, 'k noem je rustig zonder schromen vrienden van ons vaderland. Met het wuiven van je kruinen, met je vruchten als gerief ben je 't sieraad onzer tuinen, bomen bomen 'k heb je lief. En is hij eenmaal uitgebloeid in zon en regenvla gen, zijn takken zullen ieder jaar weer rijpe vruchten dragen. De vogels bouwen nesten in zijn bladerenge- wemel. Zijn wortels grijpen in de grond, zijn kruin reikt naar de hemel. Refrein: Bomen, bomen, R. Rauwe-Labruyère 19 oktober 1994 Lezing door de kunsthistoricus Drs. B. Vermet over het leven en werk van de „Zeeuwse" schil der Dirck van Delen (1605-1671). 9 november 1994 Lezing door ons bestuurslid de heer A.H. van Dijk over de bevrijding van Walcheren en hard nekkige misverstanden. Na de pauze een onbekende amateurfilm over de bevrijding van Domburg. Hof van Walcheren, Koudekerke, 20.00 uur. Zoals gebruikelijk in de maand december géén aktiviteiten. 25 januari 1995 Ringrijden is een onderwerp dat onlosmakelijk verbonden is met Zeeland in het algemeen en met Walcheren in het bijzonder. Maar waar ligt de oorsprong van het ringrijden? En hoe ontwikkelde deze sport (of is het een spel?) zich tot wat het vandaag is, wat zijn nu precies de spelregels (b.v.: wie krijgt de pollepel?) en welke tradities en gebruiken spelen nog steeds een rol? Deze en allerlei andere vragen komen op 25 januari uitgebreid aan de orde, wanneer Piet Jan Reijnierse, voorzitter van de Zeeuwse Ring- rijders Vereniging, voor ons een lezing zal houden over deze zonder twijfel meest bekende Zeeuwse aktiviteit. De heer Reijnierse zal zijn verhaal ondersteunen met dia's. Hof van Walcheren - Koudekerke - 20.00 uur. voor de aktiviteiten in februari en volgende maanden verwijzen we u graag naar het januari-nummer van de WETE. 32

de Wete | 1994 | | pagina 34