Nog trad mejOchs naar voren om den heer Van Beveren een plattegrond van Veere uit de 17e eeuw in lijst aan te bieden. Trouwens de kamer stond vol bloemen en andere geschenken en steeds regende het tele grammen en kaartjes, enz. De officieele huldiging had te elf uur plaats aan boord van het loodstransportvaartuig "Coertzen" dat aan de sluizen lag en aan boord waarvan zich o.a. bevonden de inspecteur van het loods wezen, de heer De Haas en een zijner voorgangers te Vlissingen, de heer Maren Bentz van den Berg. Den heer De Haas sprak den jubilaris toe en zeide dat een gouden draad loopt door diens leven, door zijn geest en hart. De heer Van Beveren onderscheidt zich door een buitenge wone trouwe plichtsbetrachting en ijver. Steeds gaf hij goeden raad, steeds was zijn hart voor andere open. Er zijn dan ook velen hier en in heel het land, die heden in gedachten mede feestvieren. De aandacht van de regeering is gevestigd op den heer Van Beveren en na ver strekte inlichtingen, heeft de regeering geen oogenblik geaarzeld den jubilaris aan H.M.de Koningin voor te dragen voor benoeming tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Dit is dan ook geschied en daar de regeering daarbij thans niet meer de versierselen geeft, biedt spreker die aan, mede namens de heeren Maren Bentz van den Berg, Rambonnet en Dominicus, alle oud chefs van den heer Van Beveren. Door een der dochters van den jubilaris werd hem onder luid applaus van allen, die de aanbie ding bijwoonden, het Ridderkruis, zoo ten volle verdiend, op den borst gespeld. Het officieele gedeelte van het feest was hiermede afgeloopen, maar het is heel den dag druk gebleven in de gastvrije woning aan de Kade en hedenavond zal een serenade van Veere's muziek gezelschap en het branden van teertonnen heel Veere ter eere van vader Van Beveren doen feesten, zooals Veere dat kan". Een jaar later vond weer een heugelijk moment plaats, toen op 18 februari 1925 het vernieuwde tonnenmagazijn in gebruik genomen kon worden, en ook dit maal was het de Middelburgsche Courant die er een berichtje aan wijdde: "Woensdag is het nieuwe rijksbetonningsmaga- zijn te Veere in gebruik genomen. Het oude gebouw, behalve den voorgevel en een gedeelte 1966. Nog liggen de tonnen hier voor de tonnenioods in Veere, doch het zal niet lang meer duren voor ze overgebracht worden naar Vlissingen, foto: J. J. Wisse zijmuur is tot op den grond afgebroken. De sierlijke Zeeuwsche mop in zijn rijke kleurscha- keering, hieruit gekomen, was nog dienstig voor een monumentaal bouwwerk te Westkapelle. Het gebouw, opgetrokken in Waalklinkers en berekend om als tonnenmagazijn al de zware lasten te dragen, ziet er zeer solide uit. De afmetingen zijn: lengte 20 M., breedte 8,75 M., nuttige hoogte 6 M. totaal. Op den beganen grond is een spoorbaan gemaakt, waarover een plateauwagen loopt, die de tonnen van den havenkant in het pakhuis brengt. Is de beneden ruimte ingericht tot berging van tonnen tot en met de 3e grootte, de bovenruimte biedt plaats voor tonnen van de vierde tot en met de 6e grootte. Deze tonnen worden van genoemden wagen door een hijsch-opening naar den zolder geheschen door een loopkat, welke langs een hijschbalk den last op de gewenschte plaats brengt op den zolder. Er is boven plaats voor 130 tonnen. Voor de tonsteenen, welke achter het gebouw komen, is 7

de Wete | 1994 | | pagina 9