een grote klus. De inkoopvereniging werd geliquideerd. De naam "Samenwerking" bleef bestaan, maar het werd - net als voorheen - een belangenvereniging met nieuwe statuten. Met enkele grote grossiers van de neven artikelen werd onderhandeld en uiteindelijk werd gekozen voor Iveko uit Klundert. Die Niet louter zuivel Enkele voorbeelden uit de bestellijst voor materialen, door melkveehouders en melkslijters in te dienen bij de Zeeuwse Melkfederatie. Metalen plaatjes, opdruk Melk, a f 0,25. Idem, opdruk Karnemelk, a 0,35. Borstels, speciaal voor emmers en bussen a 1,25. Alcohol voor melkonderzoek a 1,25 per fles. Klantenboekjes a 0,40. Metalen etalage-, wand- of wagen bordjes, 36 x 18 cm, uitgevoerd in driekleurenreliëf, voorzien van schroef- en koordgaatjes, afwasbaar en weer- bestendig, 0,55 per stuk, met de vol gende teksten: "Room biedt veel in een klein flesje", "Met één flesje slag room heerlijke koffie en een voedzaam dessert", "Blijf jong. Neem yoghurt", "Goed en vlug ontbijten? Neem gorte pap", "Geen extra werk: chocolade melk, zo uit de fles!", "Verse melk ver kwikt" Etalageplaten, zeer mooi uitgevoerd in kleuren, 40 x 60 cm, 0,28 per stuk, met de tekst: "Iets lekkers toe is geen luxe: room en melkvla". bracht eenmaal per week de bestellingen, op rolcontainers, thuis in de koelcel. Van beide leveranciers, Campina en Iveko, ont ving de vereniging een jaarbonus. Het personeel van magazijn en kantoor moest met ontslag, evenals de directeur. Een en ander werd - natuurlijk onder het wakend oog van de vakbond - kostbaar Inleveren vein lege flessen op het achterplein, A. Sturm en zijn zoon Ko van de Seisweg. De 'Walcheren' haalde leeg goed op. Magazijn chef André van Ombergen in overall, melkman Nijpjes van Sint Laurens kijkt toe. maar goed geregeld. De voorraden werden verkocht, de inventaris werd onderling ver kocht. Emballage, auto en heftruck werden overgenomen door de leveranciers. Dan was er nog het betrekkelijk nieuwe pand aan de Walensingel, dat bestond uit

de Wete | 2007 | | pagina 11