No. 2 ZEEUWS TIJDSCHRIFT dreigt te worden doordat de bestaande dijken waarschijnlijk met drie a vier meter moeten worden verhoogd. De tegenwoordige bewo ners van de Scheldekade, zullen wanneer zij de verwezenlijking van deze plannen tenmins te nog beleven en overleven vanuit hun zol derraam nog een tipje van „hun" Schelde kun nen bespeuren. Gelukkig zijn die voornemens nog niet in kannen en kruiken en gelukkig tevens is de Rijkswaterstaat ten volle bereid mede te wer ken aan alle pogingen die ten doel hebben aan de gerechtvaardigde stedebouwkundige verlangens van Terneuzcn tegemoet te komen. Terneuzen bevindt zich dus wel in een kri tiek stadium van haar ontwikkeling. Ener zijds vraagt de grote bevolkingstoename om een spoedige beslissing wat er gaat gebeuren; anderzijds zijn de hier in de weg liggende vraagstukken, mede door de daaraan verbon den internationale aspecten van zo ingewik kelde aard, dat een spoedige oplossing wel haast niet mogelijk lijkt. Allereerst zou hier nauwe samenwerking moeten worden gezocht met onze Benelux partner België, waarbij dan als punt i het axioma van de vrij vaart op de Wester Schel de op zijn waarde zou kunnen worden be proefd, het zou althans in het licht der steeds meer gezochte samenwerking in Benelux ver band moeten worden geherwaardeerd. Het Waterloopkundig Laboratorium van Prof. Thysse zou een betrouwbare gids zijn voor de bestudering van de gevolgen ener gehele of gedeeltelijke afsluiting der Wester Schelde. Eerst na het bekend worden van de resultaten van dit onderzoek zal kunnen worden nage gaan of de voordelen van een veiliger wonen langs de Schelde en een veiliger varen op de Schelde en de enorme besparing door het be houd der huidige zeeweringen zullen opwegen tegen de bezwaren en kosten verbonden aan de afsluiting. Inmiddels zal Terneuzen reeds thans haar koers moeten bepalen en een keus moeten doen. Mr P.H. W. F. TELLEGEN. GEMEENTE TERNEUZEN 41

Zeeuws Tijdschrift | 1955 | | pagina 5