Franklin D. Roosevelt en zi Four Freedoms Freedom from Fear Kees van Minnen Op zaterdag 27 mei aanstaande zal de Middelburgse Abdij weer het trefpunt zijn van een aantal wereldbur gers die voor hun verdiensten gelauwerd zullen worden met de inmiddels befaamde Roosevelt Four Freedoms Awards. De uitreiking dit jaar beleeft haar tweede lus trum: voor de tiende maal in successie reist een dele gatie uit New York onder leiding van Roosevelt Institute president William J. vanden Heuvel, wiens vader in 1923 uit Breskens naar Amerika emigreerde, naar de Zeeuwse hoofdstad om in aanwezigheid van Koningin Beatrix de onderscheidingen dit maal uit te reiken aan: Martti Ahtisaari, tot voor kort president van Finland, de Poolse minister van Buitenlandse Zaken Bronislaw Geremek, de Britse Dame Cicely Saunders, de Indiase planten- geneticus M.S. Swaminathan, en de Canadese voor malig hoofdaanklager bij het VN Internationaal Tribunaal in Den Haag voor voormalig Joegoslavië en Rwanda, Louise Arbour. Het complete overzicht van de in Middelburg sinds 1982 in de even jaren onder scheiden personen en organisaties (waaronder Amnesty International en Artsen zonder Grenzen), is vereeuwigd op de muur van de expositieruimte van het Roosevelt Study Center in de Abdij en te raadplegen op de RSC website (www. knaw.nl/rscukoo.htm). De lijst is indrukwekkend en leest als een Who is Who van de wereld. Van de inmiddels ruim vijftig laure aten noem ik slechts: Prinses Juliana, Harold Macmillan, Alessandro Pertini, Helmut Schmidt, Vaclav Havel, Jacques Delors, Simon Wiesenthal, Javier Pérez de Cuéllar, Jan Tinbergen, de Dalai Lama, Koning Juan 3 Zeeuws Tijdschrift 2/2000

Zeeuws Tijdschrift | 2000 | | pagina 5