mk v ené aeciami is zo interessant omdat het de derde dimensie aan ons heden geeft. Hulde aan de samenstellers, want zoals zij zelf aan het eind van hun inleiding de Franse historicus Michelet citeren: 'Oude mensen zijn levende boeken die iedere dag dicht gaan.' Jaap van Velzen, De Tuimelaar. Poëzie van het gevoel. Van Velzen, Meanderlaan 58, 4337 TD Middelburg 2000. isbn 90 9013688 6, 96 blz., 15- Het is te hopen dat de adspirant lezer/ koper zich niet van de wijs laat bren gen door de tekst op pagina vier van dit poëziebundeltje, dik proza dat ver heldert noch uitnodigt, vooral de zin 'Gevoelspoëzie is een middel gewor den voor het beschrijven van nuances' blijft mij pijnigen. Want de inhoud is goed: 45 kleine gedichten waarin ontroering, tederheid en humor korte pirouettes draaien. Intrigerend door een nuchtere vervreemding die de lezer ook zelf aan het draaien brengt. Het is kleine, ongrijpbare, maar aan gename poëzie die je inspint. Deze in eigen beheer uitgegeven bundel heeft bij elk gedicht een nuchtere prentillustratie van Lidia Schinkel, Tekening Lidia Schinkel (uit besproken bundel) die steeds perfect harmonieert met de tekst. Als citaat hieronder het gedicht 'Doorhalen': Gekruiste benen Goedkope wijn Wie kan de wereld beter aan Nu je al zover bent gegaan? Stukkie kaas? Judith Gera, Zusterliefde. Stichting Kunstuitleen, Middelburg 2000. Slib reeks nr 92. isbn 90 6354 097 3,32 blz., 10 (abonnement, vijf deeltjes, 36). In dit boekje vertelt Judith Gera (1954), Hongaarse en docente Nederlands aan de universiteit van Boedapest, over haar relatie met en liefde voor de cultuur van de Lage Landen, waar voor haar het Neder landse en Vlaamse kunstleven zus ters van elkaar zijn. Een juweeltje, want zij schrijft intelligent, onge kunsteld, boeiend en intrigerend persoonlijk over haar gedachten en gevoelens. Met drie warme tekenin gen van de eveneens Hongaarse Eszter Szabó. In de rubriek Signalementen worden publicaties gesignaleerd over Zeeland, van Zeeuwen en van werk dat in Zeeland is ver schenen. Uitgevers, instellin gen, verenigingen en particulie ren wordt verzocht dit soort uit gaven, al dan niet in de handel, ter eventuele signalering in deze rubriek te sturen naar: J. van Geelen, Kaai 89, 4351 AC Veere Zeeland maakt de grootste merklap ter wereld. Een merklap van 140 meter lang. Ondersteund door particulieren, overheden en het bedrijfsleven. Staat uw naam de volgende keer hier ook vermeld? Wij hopen van wel, want de grootste merklap ter wereld, die moet er zeker komen! Feestelijke oplevering aan het eind van dit jaar. Niewsgierig? Bel 0118 631051 of mail naar bpmz@zeelandnet.nl Ondersteund door Aannemingsbedrijf Letzer BY. ABN AMRO Bank N.V. Middelburg, Algemene Zeeuwse Verzekeringen, Apotheek De Singel, Assurantiën Versluijs BV. Bison International, G. van den Brande-Everaert. Bureau Veritas, Decreet, J.A. Delno-Felëus, De Drvkkery. Endeavour Management Services, N.V. HIV. I Everaert, J.F.M. Everaert, Interjute BA Groentehal Spanjaardstraat, J.L.V. Beveiligingsdienst, Kort Autoschade, Pfautli Logistieke Dienstverleners, Praxis Goes. Recreatiepark De Soeten Kaut, A. Risseeuw Buter, Restaurant De Brouwerie, Sauer Oonk Notarissen, Schelde College Sint Maartensdijk, Schilders-afwerkingsbedrijf Van Iwaarden b.v., Schoonen Elektro B.V.. Stichting Moerman Promotie Vlissingen, Total Raffinaderij Nederland N.V., Transportbedrijf Rademaker. Van der Wijst Advocaten, Vroon BA"., Vitrite Fabriek Zeelandia H.J. Doeleman b.v., Zeeuws Archief. 34 Zeeuws Tijdschrift 2000/3

Zeeuws Tijdschrift | 2000 | | pagina 36