ZEEUWS II Jaargang 51, nummer i, 2001 Redactie Peter van Houte, Karen Kroese, Oscar Steens Paul van der Velde (hoofdredacteur), Francisca van Vloten, Dick van der Wouw Adres redactie Postbus 503, 4330 AM Middelburg tel 0118 - 631051, fax 0118 - 631054, redactie@zeeuwstijdschrift.nl www.zeeuwstijdschrift.nl Abonnement Het Zeeuws Tijdschrift verschijnt zes keer per jaar. De abonnementsprijs bedraagt 75 franco per post. Opzegging dient schriftelijk te geschieden een maand voor het einde van het lopende jaar. Bestuur Stichting Zeeuws Tijdschrift W.T. van Gelder (voorzitter), A.J. de Visser (secre taris), J.A.M. Nijskens (penningmeester), P. Berrevoets, C.F. Bos, A.L. Oosthoek Adres bestuur en administratie Postbus 330, 4330 AH Middelburg vormgeving Pharos M. van Hootegem Druk Grafisch Bedrijf Pitman bv ISSN 0166-5154 Subsidiegever Provincie Zeeland adverteerders Dow Benelux N.V., Koninklijke Zeelandia Groep b.v., Zeeland Seaports, Verbrugge International b.v., Provinciale Zeeuwse Courant, Delta Nutsbedrijven NV, Fabery de Jonge, de Drukkery, Mannaert, bas 4- mar de jager b.v., Total Raffinaderij Nederland N.V., Eerste Zeeuwse Autogarage Blaas, Van Cadsand B&.0 Center, De Campveerse Toren, Grafisch Bedrijf Pitman b.v., De Stoutenbeekgroep, Boekbinderij van de Woestijne b.v., Drankenhandel Wauters BV. 2001 Zeeuws Tijdschrift De redactie heeft ernaar gestreefd de rechten van de illustraties te regelen. Degenen die desondanks menen rechten te kunnen doen gelden, kunnen zich alsnog tot de redactie wenden. [D NSt B>v Lt'O j BEW. EX. Brigitte Bardot en de Wolf van Walsoorden In zijn redactioneel staat Paul van der Velde stil bij de betekenis van de terugkeer van de wolf in Nederland als symbool voor de grotere rol die de natuur in onze samenleving dient te krijgen. De kunst van het weglaten. Cust Romijn en de ruimte van Zeeland Peter van Houte interviewde de beeldend kunstenaar Gust Romijn die na vele omzwervingen in 1982 op Schouwen ging wonen. 'Als je hier op een dijk staat, leun je kilometers ver kijken. Dat kan bijna nergens op de wereld', zegt hij. Zeelandstad in de Steigers 1. Wie zorgt voor visie in Zeeland? Gesprek met Wim Vrijland Oscar Steens is per ingang van dit jaar redacteur van het Zeeuws Tijdschrift geworden. Zijn verbazing over de provincie gaat hij vorm geven in een serie interviews onder de titel 'Zeelandstad in de steigers'. Zijn eerste interview is met de logistiek directeur van Dow Wim Vrijland. Die zegt onder meer over het Zeelandstad-concept: 'Op die manier liefje de bestuurlijke fragmentatie inderdaad op en voorkom je dat iedereen naar z'n eigen achtertuin kijkt...' 10 Domburg aan de Donau. De Góth-tentoonstelling in het Vasarely Museum Budapest Franscisca van Vloten bracht de tentoonstelling Een Onbarmhartig mooi erfdeel. De Nederlands-Hongaarse kunstenaarsfamilie Góth van het Domburgse Marie tak van Poortvliet Museum naar Budapest waar die van december tot medio januari te zien was. De tentoonstellingen trokken duizenden bezoekers en de gelijknamige publicatie van Van Vloten staat 3 op de lijst van best verkochte boeken in Zeeland. Honderden Hongaren bezochten onze website waarop de Góth-tentoonstelling was aangekondigd. 7 Doe mij maar republiek! André van der Veeke probeert de paradox op te lossen waarom Nederland nog steeds een koninkrijk is terwijl de Oranjes de medegrondleggers van de eerste moderne republiek in Europa waren. Hoe valt het te verklaren dat de eerste vrije republiek van de wereld nu een van de laatste monarchieën is? De voorkant van dit Zeeuws Tijdschrift is een ontwerp van Gust Romijn. Op de achterkant staat een foto van Conny Umbgrove.

Zeeuws Tijdschrift | 2001 | | pagina 2