Een monument voor de Ramp? Peter van Houte vraagt zich af waarom er geen monument voor de watersnoodramp is in Zeeland. In 1983 werd een ontwerp van Romijn gekozen. Het bleef bij een schaalmodel van 1 op 4 dat verborgen op de binnenplaats van de provinciale griffie staat. Van oude, nieuwe en vernieuwde symbolen Wim van Gelder, Commissaris van de Koningin in de provincie Zeeland, pleit voor een herwaardering van aloude Zeeuwse symbolen zoals de Zeeuwse vlag en bijbehorende spreuk: 'Ik worstel en kom boven', waarvan de Amerikaanse filosofe Martha Nussbaum zei dat die het beste de zin en motivatie van het leven weergeeft. Xenakis Peter van Houte staat stil bij de dood van de Griekse componist Xenakis die zich ook in de Zeeuwse archipel goed thuis voelde. Familialen t. Das verhungerte Wiener Kind in dem Prosperpolder Familalen is de naam die Paul van der Velde geeft aan verhalen die geïnspireerd zijn op vertellingen, gebeurtenissen of voor vallen in de familie. Deze eerste aflevering neemt de lezer mee naar 1919, het jaar van de Spaanse griep en het jaar waarin voor het eerst kinderen uit door de Eerste Wereldoorlog getroffen gebieden in Nederland werden opgevangen. 3 SCHOONHEIM Wie kan de Idas stilhouden? 'Een cultuurnota is - zodra hij ter wereld komt - als een onecht kind in een achterlijk dorp. leder een spreekt erover, maar niemand gaat erheen om het te zien.' Schoonheim is voor een Strakkere regie van de cultuur in Zeeland. De boekenkast van Peter Sijnke In de Boekenkast vraagt Robber Jan Swiers mensen wat hun vijf favoriete boeken van de afgelopen maanden waren. Dit maal de Boekenkast van Peter Sijnke, werkzaam op het Zeeuws archief en auteur van diverse boeken over Zeeuwse onderwerpen. De foto's zijn van Anda van Riet. Signalementen en de Zeeuwse boekentoptien Robbert Jan Swiers die werkt op de het Bureau Voorlichting van de Provincie Zeeland neemt de Signalementen over van de eind vorig jaar overleden Jan van Geelen. De Boekentoptien is gebaseerd op de verkoopcijfers van Zeeuwse boeken van De Drukkery in Middelburg. 1 Zeeuws Tijdschrift 2001/1

Zeeuws Tijdschrift | 2001 | | pagina 3