De boekenkast van Peter Sijnke Wt "flHNHHMH mm I ilmimMVMuWëbMï tekst Robbert Jan Swiers foto Anda van Riet Als eerste in deze nieuwe rubriek Peter Sijnke, plaats vervangend directeur van het Zeeuws Archief, voorma lig archivaris van de gemeente Middelburg en onder meer bekend van boeken over de Zeeuwse (vaak Middelburgse) historie en van het tv-programma Uit de tijd van Omroep Zeeland, waarin hij cultuurhistorische onderwerpen uit het Zeeuwse de revue laat passeren. Jeanine Dekker, Peter Don, Albert Meijer (red.), Een bijzonder huis op een bijzondere plek. Het Van de Penehuis in Middelburg en zijn omgeving. Hoewel ik hieraan een (bescheiden) bijdrage heb geleverd toch met stip op één omdat dit prachtige boek over het prachtige gebouw gaat waar ik werk. Jan J.B. Kuipers, Henk Hendrikse, Anneke van Waarden- Koets, De onderkant van de Markt. De Westmonsterkerk van Middelburg in archeologie en historie. Een ideale samen werking tussen archeologen en historici leverde een mooi en belangwekkend boek op. Zo zou dat meer moeten gebeuren. Peter Louwerse en Anton Sinke, Een cent van 't blad. Leven en werken in vooroorlogs Walcheren. Oral history als aanvulling op de geschreven geschiedenis. En het laatste boek dat Jan Bruijns uitgaf. Een eresaluut aan Jan! P.J. van Cruyningen, Behoudend maar buigzaam. Boeren in West-ZeeuwsMaanderen 1650-1850. Piet van Cruyningen promoveerde hier op 7 april 2000 op. Interessant, omdat ook op de bedrijfsgebouwen wordt ingegaan. P.C. Emmer, De Nederlandse slavenhandel 1500-1850. Strikt genomen geen 'Zeeuws' boek, maar gelet op de Zeeuwse rol in de Nederlandse slavenhandel hier zeker op zijn plaats. O 32 Zeeuws Tijdschrift 2001/1

Zeeuws Tijdschrift | 2001 | | pagina 34