W. C. Vrijland, supply chain technology director Dow Benelux NV. Foto: Huib de Jonge. veertig verschillende nationaliteiten. Dat betekent een grote verscheidenheid in cultuur en benadering van problemen. Terneuzen is nu de meest internationale Dow-site. Even terug naar de situatie van het hoger onderwijs. U suggereert een beetje dat u een roepende in de woestijn bent als het gaat om het signaleren van problemen en het initiëren van vernieuwing. De burgemeester van Vlissingen heeft het toch niet voor niets over een 'kennisinfarct' en de directeur van de hogeschool Zeeland schreeuwt toch van de daken dat er samengewerkt moet worden om het hoger onder wijs te hervormen. Voor alle duidelijkheid: ik lever geen kritiek op datgene wat er nu gebeurt. Echt, ik weet dat er van alles geprobeerd wordt om meer dyna miek in het hbo te krijgen. Mijn punt is dat universitair onderwijs wat anders is. Dat brengt een andere mentaliteit, een andere atmosfeer met zich mee. En: waar komt nieuwe technologie tot bloei? Precies, op en rond universiteiten. Het hbo richt zich op technieken, leert hoe dingen aan de gang te houden, terwijl wetenschap zich bezighoudt met vragen waarom dingen zijn zoals ze zijn. Dat voegt iets toe. Waarom gebeurt er dan niets op dat front De teneur bij bestuurders is om te zeggen: laat ze maar in Rotterdam gaan studeren. Dit is een miskenning van één van de belangrijkste investerings-beslissings- criteria van new-economy-bedrijven. Tja, dan snap je 7 Zeeuws Tijdschrift 2001/1

Zeeuws Tijdschrift | 2001 | | pagina 9