Het Centrum voor Schelpdieronderzoek in Yerseke Ingeklemd tussen de grote mosselbedrijven en het dorps huis De Zaete in Yerseke staat het Centrum voor Schelpdier Onderzoek. Een heus onderzoeksinstituut pal aan de Oosterschelde. Onafhankelijk en wetenschappelijk, maar nog altijd onbekend bij niet-ingewijden. Wageningen aan Zee, Peter van Houte inmiddels al een kwarteeuw lang. Een instituut met toekomst. Het Centrum voor Schelpdier Onderzoek (CSO) is onderdeel van de Animal Science Group van de Universiteit van Wageningen. Het centrum staat tevens bekend als RIVO Yerseke. De onderzoeksin stelling maakt deel uit van het Nederlands Instituut voor Visserij Onderzoek in IJmuiden. Het Centrum werd 25 jaar geleden in Yerseke gevestigd om de effec ten van de Deltawerken op de mossel- en oestercul tuur in kaart te brengen. Het onderzoek van het CSO kent tegenwoordig vier thema's: dynamische schelp dierbestanden; kwaliteit schelpdieren; duurzame vis serij en zeecultuur. Het jubileum werd eind januari van dit jaar met de nodige tamtam gevierd. Gasten van naam (onder wie oud-minister Braks) kwamen naar Yerseke voor een studiebijeenkomst over 'innovaties in de aquacul- tuur' en minister Veerman van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV) installeerde bij die gelegen heid hoogstpersoonlijk het Innovatieplatform Aquacultuur. Dat platform moet, onder aanvoering van de Zeeuwse Commissaris van de Koningin Wim van Gelder, helpen een klimaat te scheppen waarbin nen de Nederlandse aquacultuur zich duurzaam kan ontwikkelen. Het ministerie van Landbouw heeft in principe 1,2 miljoen euro per jaar beschikbaar gesteld voor activiteiten onder de paraplu van het platform. Van de provincies en het bedrijfsleven worden bijdra gen verwacht en er kan een beroep worden gedaan op Europese fondsen. Het platform heeft twee jaar de tijd gekregen om zich te bewijzen. 17 Zeeuws Tiidschrift 2004/3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2004 | | pagina 19