Nog even en het eerste jaar van de Roosevelt Academy opent de deuren. Verwacht wordt dat die universiteit een impuls zal geven aan het intellectuele klimaat in Zeeland en een verjonging van Middelburg zal betekenen. De eerste lichting studenten wordt gehuisvest in het pal in de binnenstad gelegen Bagijnhof, dat speciaal voor hen is omgebouwd. Het is een van de hoekstenen van de campus Middelburg. Pamela Wilhelmus In Nederland is een campus midden in een stad zeld zaam. Het University College (UC) in Utrecht is eigen lijk de enige. De Roosevelt Academy is er goeddeels op gemodelleerd en ook hier geldt dat de studenten ver plicht zijn op de campus te wonen. Het was een hoop gepuzzel woonruimte voor de studenten te organiseren. Uiteindelijk is het gelukt op de Bagijnhof. Woongoed, de woningcorporatie die er eigenaar van is, heeft het hof geschikt gemaakt voor studentenbewoning. Strijd om de Bagijnhof Dat ging niet zonder slag of stoot. 'De huizen op de Bagijnhof werden bewoond door Middelburgers. Dat was een heel gevarieerd publiek: oud, jong, arm en, rijk,' vertelt Erik de Keuster, directeur van Woongoed. 'En die moesten elders ondergebracht worden. De huizen aan de Bagijnhof waren al enige tijd hard toe aan vernieuwing, dus een grondige renovatie zat er aan te komen. We vonden het niet verstandig om de huizen, als ze toch gerenoveerd werden, te laten zoals ze waren, het was gewoon geen handig woningtype. En dus zaten we al enige tijd in onze maag met wat te doen met de Bagijnhof. Toen kwam Dick van den Bout [een van de ini tiatiefnemers van de Roosevelt Academy] naar ons toe met de vraag of wij huisvesting voor studenten konden verzorgen. Zo werd de oplossing voor het probleem ons in de schoot geworpen. De bewoners kregen pas toen het idee dat ze eruit moesten voor studenten terwijl dat allerminst het geval was.' Wel denkt De Keuster dat de bewoners overvallen werden door de rasse ontwikkelingen. 'Dat heeft natuurlijk geleid tot veel ongenoegen en het was een dankbaar onderwerp voor de lokale pers: de zwakke moet wij ken voor de sterkere. Uiteindelijk zijn de meeste bewoners tevreden met hun nieuwe onderkomen. Zes mensen hebben gebruikgemaakt van de terug- keerregeling Zij gaan de hoekhuizen bewonen en zit- 20 Zeeuws Tijdschrift 2004/3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2004 | | pagina 22