een mensa-achtige omgeving. We willen dat de stu denten niet alleen maar naar college gaan en vervol gens thuis gaan zitten leren. Ook buiten de colleges moeten ze met hun academische vorming en mede studenten bezig zijn. Zo krijg je een heel gemotiveer de groep. Op die manier haal je het meeste rende ment uit je studie. Je leert op de universiteit en daar buiten.' De horeca in Middelburg is bezig met het uitwer ken van een plan tegen hele scherpe prijzen student- kost aan te bieden. Daarnaast komt er op de Kloveniersdoelen een cultureel ontmoetingscentrum met eetgelegenheid dat in 2005 volop in bedrijf zal zijn. Deze voor iedereen toegankelijke plek kan uit groeien tot een ontmoetingsplek voor studenten en niet-studenten. Van den Bout ziet het helemaal voor zich. 'In de binnenstad zal een Quartier Latin ont staan, waar eind 2006 zeshonderd studenten zullen wonen op dicht bij elkaar gelegen locaties in de stad. Dat zal een enorm positief effect hebben op het cultu rele en intellectuele klimaat in Zeeland. Ik denk dat de Roosevelt Academy niets dan goeds zal brengen. Kijk naar Maastricht: vroeger een slaperig provincie stadje in het Limburgse heuvelland. Nu heeft die stad met zijn universiteit een internationale dynamische uitstraling gekregen. De Roosevelt Academy kan in samenwerking met de Hogeschool Zeeland en andere wetenschappelijke instituten in de provincie een soortgelijke neuraal netwerk voor Zeeland vormen.' ten op die manier niet midden tussen de studenten.' Volgens Jos Kouwer van de gemeente Middelburg hoeft de bewoning door studenten geen hinderlijke gevolgen te hebben voor de buurtbewoners. 'Het is niet omdat er nu studenten wonen dat we regels gaan veranderen die altijd hebben gegolden. Natuurlijk zul len er dingen veranderen. Het zal wat drukker zijn op straat met jonge mensen wat ik persoonlijk positief vind. We zullen extra fietsrekken plaatsen want stu denten zijn fietsers. Daar blijft het bij, verwacht ik.' Koken staat vrij De woningen aan de Bagijnhof bestonden uit kleine boven- en benedenwoningen. Die zijn per vier of per zes samengevoegd tot één studentenwoning met tien of zestien kamers. Voor de buitenlandse studenten die in Middelburg komen studeren, bestaat de mogelijk heid een gemeubileerde kamer te huren. Verder is er per unit een keuken zodat de studenten in elk geval zelf kunnen koken. Dat is een groot verschil met UC waar elke dag het ontbijt, de lunch én het diner wor den geserveerd op de campus. De studenten hebben niet de mogelijkheid zelf te koken. Dick van den Bout: 'Op advies van studenten van het UC hebben we er juist niet voor gekozen geza menlijke maaltijden verplicht te stellen. De UC-stu- denten vinden dat juist niet prettig. We willen natuur lijk wel dat de studenten met elkaar optrekken. We sti muleren absoluut dat ze samen eten, thuis danwel in 21 Zeeuws Tijdschrift 2004/3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2004 | | pagina 23