'Vanuit die optiek zou je inderdaad kunnen pleiten voor een campus, dat concept biedt veel meer moge lijkheden en sluit aan bij ons streven om de leerlin gen de school te laten ervaren als een tweede huis. We organiseren natuurlijk disco-avonden. En vroeger bleven leerlingen uit Zeeuws-Vlaanderen wel eens overnachten, maar sinds de tunnel er ligt, gebeurt dat niet meer.' CIOS: Maakt werk van sport en bewegen Het Centraal Instituut Opleiding Sportleiders (CIOS) in Goes is een van de vijf ClOS-vestigingen in Nederland. CIOS is een begrip in de Nederlandse sportwereld met meer dan vijftig jaar ervaring en deskundigheid in sport- en bewegingsonderwijs. Afgestudeerden kunnen aan de slag in het brede veld van de lichame lijke opvoeding en sport. Daarbij valt te denken aan buitensportondememingen, sportraden, gehandicapten- of ouderenzorg, defensie, sportverenigingen of reisor ganisaties. Het CIOS in Goes met hoofdvestiging in de Speelpunt (het sportcentrum van de gemeente Goes) catert voor Zuidwest-Nederland en heeft een dependance in Etten-Leur en telt in totaal een kleine duizend leerlingen in leeftijd variërend van 16 tot 20 jaar. De opleidingsduur varieert van twee tot vier jaar. Het telt een kleine duizend leerlingen en 50 leraren. Een van hen, Egon Geeratz, gaf ons een rondleiding door het gebouw waar vrijwel alle vormen van binnen sport beoefend kunnen worden. In het najaar wordt vooral binnen gesport en in de lente en de zomer zijn de studenten te vinden op de naast het sportcentrum gelegen spelvelden. Het CIOS heeft een breed opleidingspalet. Af gestudeerden kunnen onder andere fitnesstrainer, tennisleraar, persdruklucht-instructeur, sportmasseur, voetbaltrainer jeugd, zwemonderwijzer en snowboard- instructeur worden. De leerlingen zijn veel op stage want het is een erg praktijkgerichte opleiding. Dertig procent van de leerlingen komt van buiten de provin cie en vooral die wonen in de studentenhuizen van het CIOS. Gevraagd naar beroemde leerlingen noemt Geeratz de bokser Don Diego Poeder, de judoka Elisabeth Willibrordse en zit er een veelbelovende voetballer bij de jeugd van Feyenoord. 27 Zeeuws Tijdschrift 2004/3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2004 | | pagina 29