II kunt best goed studeren en daarnaast nog een hoop andere dingen doen. Ik wil als ik klaar ben een tijd in het buitenland gaan werken. In elk geval weg uit Zeeland na mijn studie. Dan heb ik het gehad hier.' Julian Maijers, (24) is afkomstig uit Brabant en studeert Aquatische Ecotechnologie. 'Net als voor Arno geldt voor mij dat ik nergens anders deze studie kon doen. Dus ik moest naar Vlissingen. Ik heb het hier erg naar mijn zin. Ik vind het jammer dat er geen echt grote studentenvereniging is. Toch valt er genoeg te doen. We hebben wel eens geprobeerd een dispuut op te zetten, ook met de meisjes van de Pabo, maar die zijn echt moeilijk te bereiken. Jammer hoor, er zouden wel eens wat meer leuke vrouwen in het stu dentenuitgaansleven mogen verschijnen. We hebben wel eens een feest georganiseerd met Aziatische stu denten en dat was erg geslaagd. Het is voorlopig bij die ene keer gebleven, integreren blijft moeilijk. Ze kunnen niet goed tegen drank, dus ja... haha! Als stu dent kom je trouwens moeilijk in contact met de plaatselijke bevolking. Ze kijken anders tegen je aan als je student bent. Geld verdien ik met mijn bijbaan tje als taxichauffeur. In die hoedanigheid kom ik veel mensen uit Vlissingen tegen. Meestal vinden ze dat studenten hier niet horen en dat vind ik jammer. Ik wil graag de rest van mijn leven elders in Zeeland slij ten. Ik weet nog niet waar. Laatst sprak ik een man in de taxi die hier niet vandaan komt en getrouwd was met een Zeeuwse. Hij vertelde me dat het vijftien jaar duurt om te verzeeuwsen. Dus ik moet nog dertien jaar. Als ik tenminste een leuke Zeeuwse tegenkom anders duurt het nog langer. Misschien toch een poging doen dat Pabo-dispuut op te richten...?' Behalve in de zomer met al die toeristen. Gelukkig kun je die vermijden want die zitten toch voorname lijk in Domburg, Westkapelle of Middelburg. Als het lekker weer is, zitten de stranden vol met studenten. Wij gaan altijd naar het Nollestrand. Het strand vind ik het aantrekkelijkste van Vlissingen. Heerlijk. Ik ga bijna nooit naar mijn ouders. Het is veel te leuk hier. Bovendien is het drieëneenhalf uur reizen met het openbaar vervoer. In Vlissingen is er elke avond wel wat te beleven. Maandag sneak preview in Cine City en dan foreign students party in De Concurrent. Dinsdag ATP-feest. Woensdag speelt de band Copycat in Popeye. Donderdag hebben we studentenavond van de vereni ging in Popeye. En vrijdag kun je weer naar een andere kroeg. Ik werk eens in de twee weken als glazenhaler. Mijn studie? Hmm, tja, ik loop een halfjaar achter. Ach, dat halen we wel weer in.' Amo Dekker (21) van Grijpslcerke studeert Aquatische Ecotechnologie. 'Sommige studenten in Vlissingen vergeten dat je studententijd de mooiste tijd van je leven hoort te zijn. Wat je veel ziet, is dat studenten uit de buurt bij hun ouders blijven wonen in plaats van op kamers te gaan. Daardoor leiden ze geen echt studentenleven. Vooral bij de grootste opleiding, de Pabo, heb je dat soort studenten. De studenten - voor namelijk meisjes - die daarop zitten komen allemaal uit Zeeland. Je ziet ze eigenlijk nooit in de stad. Ik woon ook bij mijn ouders maar heb er voor gekozen bij een studentenvereniging te gaan. Ik wil naast mijn studie leuke dingen doen. Vooral de introductiereis van de vereniging zag ik wel zitten. Ik heb twee bijbaan tjes. Ik ben badmeester en werk in een vliegerwinkel. Toch heb ik mijn propedeuse in een jaar gehaald. Je 42 Zeeuws Tijdschrift 2004/3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2004 | | pagina 44