Trompetist Rik Mol; optreden met zijn quartet in september 2003. Foto: Rob Groot. Optreden van The New Orpheans in een Sch gevarieerd programma waarbij de nadruk lag op het ervaren door de studenten van het brede spectrum van de cultuur. Het bestuur van de HZ was enthousiast en zegde financiële steun toe. Voor de samenstelling van het eerste programma legde de commissie contacten met lokale en provinciale instanties op het terrein van cultuureducatie zoals de Zeeuwse Bibliotheek, Film theater Schuttershof en het Buro voor Beeldende Kunst in Vlissingen. Celd, eeuwige liefde en de zee Meer dan vijftig studenten schreven zich in voor het cursusjaar 1998-1999. Het eerste thema was 'Geld' dat in de beeldende kunst, literatuur en film vaak een belangrijke rol speelt. Studenten woonden onder meer een lezing bij op de rechtbank over 'geld en bedrog'. De bekende ontwerper van bankbiljetten, Ootje Oxenaar, hield aan de hand van zijn ontwerpen een lezing met lichtbeelden over de nauwelijks waarneembare ver schillen tussen 'echt of namaak'. Hij liet zien hoe zijn ontwerpen allerlei verwijzingen bevatten naar kunst en literatuur. Loontjes jr., de uitbater van de Carrousel bij het Arsenaaltheater, bood studenten een kijkje ach ter de schermen van gokautomaten, roulette en ande re apparaten waarmee de mens verleid wordt tot het kansspel. Het programma is in de daaropvolgende cursusjaren (met thema's als 'Eeuwige Liefde', 'Ruimte' en 'Kleur Bekennen') uitgebreid, nadat bleek dat steeds meer studenten interesse voor HZ-Cult kregen. In de eerste jaren schreven vooral pabo-studenten van de HZ zich in, maar nu trekt het programma HZ-breed belangstelling. Het thema 'De Zee' in het cursusjaar 2002-2003 betekende de definitieve doorbraak van HZ-cult. De Poetry Slam in samenwerking met de Drvkkery. in januari 2004. Manon Uphof, november 2003. 44 Zeeuws Tijdschrift 2004/3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2004 | | pagina 46