September 2002. Foto: Rob Groot. Charles Loos Trio in de Kloveniersdoelen, januari 2004. Foto:Bernard Vercouteren van den Berge. openingsavond in het oudste overdekte dok van de Koninklijke Scheldegroep trok vijfhonderd studenten en genodigden. Ze kregen een programma aangebo den met een optreden van The New Orpheans met zan geres Marjon van Iwaarden en een compilatie van film fragmenten uit het filmarchief van de Koninklijke. De bijzondere locatie en de sfeer van de scheepswerf spraken tot de verbeelding. 319 studenten schreven zich in waarvan meer dan 200 een studiepunt behaal den door minimaal tien activiteiten te volgen uit een aanbod van bijna dertig. Een jaar lang stond een grote lichtboei, geplaatst door Rijkswaterstaat, als symbool voor het thema bij de ingang van de HZ. Tegenwoordig zijn er steeds meer studenten die drie jaar HZ-Cult doen. Daarvoor krijgen ze een HZ-Cultcertificaat ten teken van hun brede culturele belangstelling. HZ-Cult cool Door het succes kreeg de HZ-Cultcommissie ruimere middelen toebedeeld wat haar in staat stelde een kun stenaar de opdracht te geven tot het maken van een kunstwerk op basis van het vigerende HZ-Cultthema. Leon Riekwel van het Buro voor Beeldende Kunst betrok de studenten bij de tostandkoming van het kunstwerk. Voor het programma 2003-2004 met als thema 'Metamorfose' schreven zich meer dan vier honderd studenten in. De 'andere' cultuur is voor velen van hen vanzelfsprekend geworden. De dinsdag avond is nu voor een grote groep studenten de HZ- Cultavond. Met een aanbod van meer dan dertig acti viteiten valt er voor studenten heel wat te kiezen. Dit aanbod wordt mogelijk gemaakt door samenwerking met steeds meer organisaties op cultureel terrein. Zo hield Manon Uphoff in De Drvkkery een lezing die meer dan honderd studenten trok. Naar een optreden Poetry Slam, een groep jonge dichters, in het Schuttershoftheater kwamen maar liefst 250 studen ten. Stichting Nieuwe Muziek programmeerde mede voor studenten van de Hogeschool een tweetal muzi kale optredens. Voor sommige studenten was het wel even slikken om het Charles Loos Trio te horen spelen en bijna drie uur te (moeten) luisteren naar Canto Ostinato van Simeon ten Holt, uitgevoerd door vier pianisten in de Oostkerk. Van een kleine, tamelijk amateuristische organisa tie ontwikkelde de HZ-Cultcommissie zich er tot een die door vallen en opstaan leerde wat er allemaal komt kijken zo veel studenten te bereiken, enthousiast te maken, gegevens te registreren en een waterdicht con trolesysteem te ontwerpen. Dat blijft dan toch het school se, want studiepunten moeten wel verdiend worden en bij hun keuze zijn studenten verplicht van 'het hele menu' te proeven: film, muziek, theater en 'specials' (vaak lezingen of workshops). De organisatie van HZ- Cult is mean en lean. Twee docenten, twee studenten en een administratief medewerkster runnen de zaak. Op dit moment wordt het programma voor het cur susjaar 2004-2005 voorbereid. Aan het begin van het nieuwe cursusjaar zal het programmaboek verschijnen en op 21 september 2004 zal tijdens een grote mani festatie in de Middelburgse Schouwburg het nieuwe programma feestelijk ten doop worden gehouden. Voor meer informatie: hzcult@mail.hzeeland.nl 45 Zeeuws Tiioschrift 2004/3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2004 | | pagina 47