De voormalige speciale vertegenwoordiger van de secretaris-generaal van de Verenigde Naties Lakhdar Brahimi is terug bij de VN. De vroegere minister van Buitenlandse Zaken van Algerije werd onlangs aangesteld als voorzitter van het onafhankelijk panel voor 'Safety and Security of United Nations Staff Worldwide'. Dit panel is ingesteld na de bomaanslag in december 2007 op het VN-kantoor in Algiers. Vorige maand nog liet Al-Qaeda weten dat de VN 'een vijand van de Islam en de moslims' is en daarom een legitiem doelwit voor aanslagen. 'De vlag van de VN', verklaart Mr. Brahimi ongezouten, 'beschermt niet langer maar is eerder symbool voor het falen om onpartijdigheid te bewaren in conflicten van uiteenlopen de aard in de wereld'. Het Roosevelt Instituut heeft hem de Four Freedoms Award voor vrijheid van meningsuiting en uitdrukking toegekend. We spra ken met hem in zijn bescheiden kantoor in New York. Lakhdar Brahimi, the United Nations Secretary-General's former Special Representative for Afghanistan, is back at the UN. Algeria's one-time min ister of Foreign Affairs was recently appointed chairman of an independent panel on the safety and security of United Nations staff worldwide, set up after the bombing of UN premises in Algiers. As recently as last month Al-Qaeda declared the United Nations 'an enemy of Islam and Muslims' and therefore a legitimate target. 'The UN flag', Mr. Brahimi notes bluntly, 'is no more a protection but rather a failure to preserve impartiality in different conflicts in the world.' The Roosevelt Institute has awarded him the Four Freedoms Award for the Freedom of Speech and Expression. We talked to him in his modest New York office. 24 Zeeuws Tijdschrift 2008 5-6

Zeeuws Tijdschrift | 2008 | | pagina 24