Karen Armstrong is een van de meest provocatieve en origi nele denkers over de rol van religie in moderniteit. In 1982 liet ze haar leven als katholieke non achter zich om moderne literatuur in Oxford te gaan studeren. Ze heeft meer dan 20 boeken geschreven over godsdiensten en meer in het bijzonder over wat de Islam, het judaïsme en het christen dom gemeen hebben en de invloed van deze religies op de wereld. In de post 9/11 wereld vormt ze een krachtige stem voor tolerantie en compassie. Dat is een van de redenen waarom ze de vrijheid van godsdienst medaille krijgt. Gefeliciteerd met de onderscheiding. U bevindt zich zelf in achtenswaardig gezelschap. 'Het is ontzagwekkend natuurlijk en stemt tege lijk tot bescheidenheid. Het is bijzonder voor mij omdat in Groot-Brittannië mij niemand groet maar Nederland is me altijd vriendschappelijk gezind geweest. Het heeft me vanaf het begin omarmd.' Karen Armstrong is one of the most provocative and origi nal thinkers on the role of religion in modernity. In 1982, she left behind her life as a Roman Catholic nun to study modern literature at Oxford. She has written more than 20 books on comparative religion and in particular what Islam, Judaism and Christianity have in common, and their impact on world events. In a post 9/11 world she is a powerful voice for tolerance and compassion. That is one of the reasons why she received the Freedom of Worship medal. Congratulations on being awarded the Freedom of Worship medal. You find yourself in esteemed company. 'It feels very awe-inspiring of course, and humbling really. Also extraordinary to me because here [in the UK] no one would give me the time of day! But Holland's been a very good friend to me, it's wel comed me right from the start.' It was almost 70 years ago when Roosevelt used his State of the Union address to sketch a post-war world 29 Zeeuws Tijdschrift 2008 1 5-6

Zeeuws Tijdschrift | 2008 | | pagina 29