tot moord. Hij raakt het meest essentiële kwijt wat hij nodig heeft om te overleven: zijn eigen identiteit. En als ze worden gedemobiliseerd zie je, veelal door gebrek aan goede opvang en economische alternatieven, kin deren opnieuw slachtoffer worden van gewapende groeperingen en de wapens weer oppakken. Het jaar lijkse VN-rapport over de situatie van kinderen in con flictgebieden toont aan dat goede reïntegratie absoluut onze aandacht vereist. Daar willen wij vanuit War Child bovenop zitten. Preventie en reïntegratie zijn essentieel als we dit grote probleem willen oplossen.' Wereldwijd zijn er zo'n dertig conflicten die woeden. Maakt je dat nooit moedeloos? 'Ik word nooit moedeloos, ik ben een rasoptimist. Er is altijd hoop en perspectief. Ilc rnaalc me wel boos en vind het wel heel belangrijk dat we ons realiseren dat de hoeveelheid oorlogen weliswaar afneemt de laatste jaren, maar dat de hoeveelheid burgerslachtoffers nog steeds toeneemt. Het recente VN-rapport van de secre taris-generaal bevestigde ook dat de situatie van kin deren in conflictgebieden de laatste jaren alleen maar verslechtert en dat daar met spoed meer aandacht en army name and forced to murder. He loses the most essential thing, what needs to survive: his own iden tity. And you see when they are demobilized, often because of the lack of good care and economic alter natives, children once again falling victim to armed groups, and taking up arms again. The UN annual report on the situation of children in conflict areas shows that the need for good re-integration absolutely demands our attention. We at War Child want to be on top of this. Prevention and re-integration are essential if we are going to solve this huge problem.' Worldwide, there are something like 30 conflicts cur rently raging, don't you ever become despondent? 'I don't become despondent, there's too much of an optimist in me for that. There is always hope and perspective. I get angry sometimes and think that it's really important that we realize that, yes, the number of wars are diminishing in recent years, but that the number of civilian victims is still rising. The recent UN report from the Secretary-General also confirmed that the situation of children in conflict areas has only got worse in the last years and that more atten- hulp naartoe moet. Neem het conflict in Congo. Dit wordt het grootste conflict genoemd na de Tweede Wereldoorlog. Maar hoe vaak lees je hier nu over in Nederland? Terwijl al ruim 5 miljoen Congolezen zijn overleden en nog steeds iedere dag 600 kinderen ster ven aan de indirecte gevolgen van de oorlog. Hoe erg moet het worden willen we hier de ogen openen?' Wat betekent de Freedom from Fear Award voor War Child? 'Wij zijn ongelofelijk blij dat het Franklin Eleanor Roosevelt Institute met deze keuze het belang van meer aandacht voor de situatie van kinderen in oorlogs gebieden onderstreept. Voor War Child is dit natuurlijk een enorme eer. En ik vind deze prijs vooral ook heel belangrijk om onze lokale medewerkers te eren. Dat zijn bijzondere en dappere mensen die - vaak gebukt onder hun eigen oorlogsverleden - toch de kracht en potentie vinden om een verschil te maken voor vele jongeren in hun land. Zij zijn de leiders in de Global Peace Race die zich inzetten om de toekomst voor hun eigen kinderen een stukje beter te maken.' tion and aid needs to go there, and quickly. Take the conflict in the Democratic Republic of Congo. This is being called the largest since the Second World War. But how often do you read about that in the newspa pers? Already more than five million Congolese have died and still 600 children are dying every day from the indirect consequences of the war. How bad does it have to be before we open our eyes here to this?' What does the Freedom from Fear award mean for War Child? We are unbelievably happy that the Roosevelt Foundation with this choice is underlining the need for more attention for the situation of children in con flict zones. For War Child of course it's an enormous honor. And I think the award is particularly important in terms of honoring all our local workers. These are brave and special people who - often weighed down by their own war past - still find the power and potency to make a difference to many young people in their country. They are the leaders in the Global Peace Race that put themselves forward in order to make the future of their own children better.' 42 Zeeuws Tijdschrift 2008 5-6

Zeeuws Tijdschrift | 2008 | | pagina 42