De Four Freedoms Awards Medals ceremonie had plaats op 6 november 2007 in een enorme ban kethal op de Chelsea Piers in New York met uitzicht op de Hudson. Meer dan 400 gasten woon den de ceremonie bij. Er waren speeches van de achterkleindochter van Franklin D. Roosevelt, William j. Vandenheuvel, chair emeritus van het Franklin Eleanor Roosevelt Institute, en van de Commissaris van de Koningin in Zeeland Karla Peijs. De recipiënten van de vrijheidsmedaille, de senatoren Carl Levin en Richard j. Lugar spraken een videoboodschap uit. Zij kregen die medaille als waardering voor hun bipartisan inspanningen om de rol van de Amerikaanse senaat bij belang rijke vraagstukken zoals op het terrein van de militaire en buitenlandse politiek weer te vergroten, alsmede als waardering voor hun lange en voortreffelijke staat van dienst. Alle andere laureaten waren aanwezig en we slaagden er in ze een voor een uit de receptiezaal te manoeuvreren. Onder tijdsdruk moesten de interviews kort zijn: zeven minuten vraag en antwoord. De interviews wor den voorafgegaan door hun eervolle vermeldingen. The awards ceremony of the Four Freedoms Awards Medals took place on 6 November 2007 in an enormous banquet hall on Chelsea Piers in New York, overlooking the Hudson River. Over 400 hundred guests attended the ceremony. Speeches were delivered by the granddaughter of Franklin D. Roosevelt Eleanor Roosevelt, William j. Vandenheuvel, chair emeritus of the Franklin Eleanor Roosevelt Institute, and the Queen's Commissioner in the province of Zeeland Karla Peijs. The recipients of the Freedom Medal, Senators Carl Levin and Richard j. Lugar, were beamed in from Washington. They were given the Medal in recognition of their bipartisan efforts to reassert the role of the United States Senate in critical issues of foreign policy and military policy as well as in recognition of their long and distinguished service to the United States. All the other laure ates were present and we managed to usher them out of the reception hall consecutively. In view of time pressure the interviews had to be short: seven minute Q A. The interviews are preceded by the respective citations of the laureates. 45 Zeeuws Tijdschrift 2008 5-6

Zeeuws Tijdschrift | 2008 | | pagina 45