'TERRORISM ISN'T GOING TO DESTROY ANY OF US' U bent een republikein 'Ja, ik ben een echte republikein.' Hoe kwam het dat u een medaille kreeg? Ik heb geen idee. Ik hoorde er voor het eerst van toen ik officiële brief kreeg.' Neemt u deze onderscheiding met graagte in ont vangst? 'Ik ben van mening dat het een hele eer is. President Roosevelt was een voorname president. We vragen alle laureaten of deze onderscheiding een kroon op hun carrière is? 'Het is een van de meest significante gebeurtenissen in mijn leven. Ik kan niet zeggen dat ik de medaille ver diend heb, maar hoe kan iemand er niet blij mee zijn?' We vragen in New York een heleboel mensen of ze de Four Freedoms Awards kennen, maar niet veel mensen kennen het fenomeen. 'Ik ken de Award wel en ik heb vele laureaten gekend en ontmoet.' Waarom denkt u dat u deze onderscheiding heeft gekregen? 'In de officiële brief waarin me de medaille werd toegekend staat dat ik die krijg omdat ik me openlijk tegen de invasie van Irak heb uitgesproken.' Denkt u dat Amerika een veiliger plek is dan 10 jaar- geleden? 'Ik weet niet of het veiliger is dan 10 jaar geleden. Het is in ieder geval veiliger dan 20 jaar geleden. Tijdens de Koude Oorlog leefden we allemaal in angst. Nu is er weinig angst meer. We hebben wel een enorm probleem met het terrorisme maar terrorisme zal ons niet klein krijgen. We hebben veel problemen maar die zijn veel minder apocalyptisch dan tijdens de Koude Oorlog. De wereld is een veel veiligere plaats geworden maar ook meer getroebleerd vanwege de globalisering.' Wat betekent dat voor Amerika? 'Voor Amerika betekent het dat we anders over dingen moeten gaan nadenken. Door moderne communicatie weet iedereen wat er gebeurt. Daardoor is de wereld- You are a republican? 'Yes, I clearly am a republican.' How did you come to receive the award? 'Well, I had no idea. First I knew about it, was when I got a letter'. Do you accept this award gladly? 'Well, it's a great honour. President Roosevelt was a great president.' We are asking all the recipients of the medals whether they consider this award to be a crown on their career. 'It is one of the most significant things that ever hap pened to me. I cannot say that I deserved it, but how can one not be pleased in such a way?' We have been asking a lot of people here in New York, whether they know about the Four Freedoms Awards, but not a lot of people do. 'Well, I know about the Four Freedoms Awards, and I have seen many of the recipients who have got it.' Why do you think you have received this award? 'The specific thing that was mentioned in the letter offering me the award was me speaking out against the invasion in Iraq.' Do you think America is a safer place than ten years ago? 'I don't know if it is safer than ten years ago. It is safer than twenty years ago. With the Cold War we were all in fear, all the time. Now we are not in fear anymore. We have a huge problem with terrorism, but terrorism isn't going to destroy any of us. We have a lot of problems that are less apocalyptic than the Cold War. The world is a much safer place, but a much more troubled place as well, because the world is undergoing a revolution, which I would call loosely globalisation.' 55 Zeeuws Tijdschrift 2008 5-6

Zeeuws Tijdschrift | 2008 | | pagina 55