WAITIN'ON ROOSEVELT Champagne Charlie bezingt FDR WAITIN' ON ROOSEVELT Een cd met 21 tracks waarin de hoofdrol is toebe deeld aan president Franklin Delano Roosevelt. In opdracht van het Roosevelt Study Center en de Roosevelt Stichting in Middelburg presenteert roots en bluesformatie Champagne Charlie de cd Waitin' on Roosevelt. Een bijzondere persing, want de plaat bestaat uit covers van liedjes over de nog immer populaire Amerikaanse president. Bij de cd wordt een boekje met historische achtergronden uitgege ven. Door Lineke Broos De bakelieten 78 toeren platen zijn weer boven water gehaald, originele muziekinstrumenten zoals de steel gitaar, mondharp, accordeon, triangel en viool zijn uit de kast getrokken. Kosten nog moeite zijn gespaard om een droomproject van Champagne Charlie wer kelijkheid te maken. De Amerikaanse muziek, ont staan op het platteland, is letterlijk van onder het stof gehaald. Originele blues en rootstijlen, zoals we ze kennen uit de jaren twintig en veertig zijn weer tot leven gebracht. Maar hoe kan een Amerikaanse pre sident een zeskoppige Zeeuwse band inspireren een coverplaat uit te brengen? Misschien heeft elke muziekliefhebber het wel. Of moeten we zeggen dat bijna elke man wel een jongens droom heeft die veelal de basis vindt in de muziek. Zonder dat je het weet raak je geboeid door een muzi kant, een muziekstijl of een instrument. Het over kwam in ieder geval de lead-zanger van Champagne Charlie. Als echte verzamelaar ontdekte Sjef Hermans A CD with 2i tracks, and the leading role goes to President Franklin Delano Roosevelt. Commissioned by the Roosevelt Study Center and the Roosevelt Foundation in Middelburg, roots and blues band Champagne Charlie present the CD Waitin' on Roosevelt. A special pressing, the disc consists of covers of songs about the ever-popular American president. To go with the CD a booklet filled with historical background information has been pub lished. By Lineke Broos The bakelite 78 records have been resurrected, origi nal musical instruments such as the steel guitar, the jew's harp, accordian, triangle and violin have been pulled out of the cupboard. Neither costs nor efforts have been spared to make the dream project of Champagne Charlie become a reality. The American music, which originated in the countryside, has liter ally been dragged out of the dust. Traditional blues and roots styles, just like those from the 1920s and the 1940s have been brought back to life. But how can an American president and a six-piece band from Zeeland inspire the release of such a cover record? Perhaps every music lover knows the answer. Or should we say that almost every man had a dream as a boy, which found its roots in music. Before you realise you get hooked by a musician, a style of music or an instrument. It was certainly the case for Champagne Charlie's lead singer. As a collector Sjef Hermans discovered by accident a number of blues 59 Zeeuws Tijdschrift 2008 I 5-6

Zeeuws Tijdschrift | 2008 | | pagina 59