van boven naar beneden|from top to bottom) Willem J. Vandenheuvel; Willem J. Vandenheuvel en|and ms. Anna Eleanor Roosevelt; Willem /andenheuvel en|and Brent Scowcroft; Willem J. Vandenheuvel en|and 3aul van der Velde (hoofdredacteur editor in chief Zeeuws Tijdschrift), 'hotography: Oscar Steens herinneren waarom er in de Tweede Wereldoorlog gevochten is. In Europa begrijpen ze dat. De EU heeft 27 landen bijeengebracht en op die manier heeft het een eind gemaakt aan de oorlogen in Europa. Dat is een heel belangrijke stap voorwaarts. Wij hopen dat de Amerikanen zich de offers in de Tweede Wereldoorlog zullen blijven herinneren en tevens dat we er verantwoordelijk voor zijn dat niet weer te laten gebeuren.' Wij zijn nu drie dagen in New York en vroegen men sen op straat over de Four Freedoms Awards en we kwa men erachter dat de onderscheiding niet erg hekend is. 'In New York is niets echt bekend. Zelfs als u de men sen zou vragen wat de Nobelprijs is, zouden ze het niet weten. Ik ben er zeer trots op dat de wortels van deze prijs in Zeeland liggen, waar zowel de Roosevelts als mijn vader vandaan komen.' rifices of World War II; 67 million people killed. And our responsibility is to help avoid future wars.' We have been in New York City for three days now and we've asked people on the streets about the Four Freedoms, and we found that the award is not very well known. 'Well, here in New York City no award is well known. If you would ask them about the Nobel Prize they wouldn't know it. I am, at least, very proud that the roots of this award are in 'Zeeland', where the Roosevelts are from, as well as my father.' 9 Zeeuws Tijdschrift 2008 5-6

Zeeuws Tijdschrift | 2008 | | pagina 9