BDe Projector www.scez.nl/projector ERFGOEL EDUCATIE Oproep De Projector 'projecteert' het hele erfgoededucatie- aanbod in Zeeland. Educatief aanbod van musea, archieven en andere erfgoedorganisaties is hier bij elkaar gebracht en zo gemakkelijk voor iedereen te vinden. Het betreft monumenten, archeologische vindplaatsen, landschapsinrichting, collecties van musea, genealogie, hoe een archief werkt, enz. De Projector biedt lesmateriaal bij verschillende vakken in of rond de school en laat zien welke mogelijkheden er zijn om interessante culturele en cultuurhistorische plaatsen in Zeeland te bezoeken. Een greep uit het aanbod: De kernen van Reimerswaal, De Manteling, De Ramp van '53 en de Deltawerken, Kom en ervaar de betekenis van de zee voor de Zeeuwen, De Staats-Spaanse Linies, Een kijkje in een stadsarchief, Het verleden is dichterbij dan je denkt, Uit de school geklapt of 450jaar Markizaat. U kunt de Projector raadplegen via verschillende sorteermethodes: op thema, tijdvak, regio of doelgroep. In één overzicht wordt informatie gegeven over de vorm van het educatieve materiaal, de kosten, de beschikbaarheid, de openingstijden van musea en archieven, de contactadressen, email-adressen en links naar de websites van de organisaties. Nieuw aanbod wordt direct aan de Projector toegevoegd. Kijk dus regelmatig of er nieuwe, interessante projecten (voor uw school) zijn! Op donderdagavond 6 oktober organiseert de SCEZ een deskundigheidsbevorderingavond in gebouw De Burg, Groenmarkt 13 in Middelburg. Op deze avond wordt getoond hoe het project in de praktijk werkt. Er worden tips gegeven over hoe men een (historisch) verhaal kan vertellen in de klas. Leden van heemkundige organisaties, archivarissen, (groot)ouders en ervarings deskundigen worden van harte uitgenodigd om mee te werken aan dit project. Wilt u als deskundige meewerken aan de stads- en dorpswandelingen in uw regio, wilt u zich opge ven voor de deskundigheidsbevorderingavond of wilt u meer informatie over dit project, dan kunt u bellen of mailen met: Josien Pootjes consulent erfgoededucatie telefoon 0118-670604 e-mail jm.pootjes @scez. nl Zeeuws Erfgoed 23

Zeeuws Erfgoed | 2005 | | pagina 23