EVENEMENTENKALENDER Jaar van het Kasteel in Zeeland 2005 op www.scez. nl TENTOONSTELLINGEN, EXCURSIES, LEVENDE GESCHIEDENIS, LEZINGEN T E N T O O N S T E L L I N G E N Van Stenen Burcht tot Spookkasteel? (Verdwenen) kastelen op Schouwen-Duiveland 9 april t/m 29 oktober, Museum De Burghse Schoole, Burgh-Haamstede In naam van Oranje Kasteel Sint-Maartensdijk en het Huis van Oranje 9 april t/m 29 oktober, Streekmuseum De Meestoof, Sint-Annaland Ravesteyn, buitenplaats en boerderij 2 mei t/m 12 augustus, Gebouw De Burg (SCEZ), Middelburg Mottes, kastelen en burchten in Zeeuws-Vlaanderen 15 april t/m 17 juli, Streekmuseum IJzendijke 18de -eeuwse Kasteeltekeningen van Abraham Rademakers 18 juli t/m 28 augustus, Streekmuseum IJzendijke -eeuwse Kasteeltekeningen van Abraham Rademakers 29 augustus t/m 1 oktober, Zeeuwse Bibliotheek, Middelburg Kasteel Westhove bij maanlicht 23 april, 18 juni, 10 en 24 augustus (avond), wandeltocht Historische Buitenplaatsen in Midden-Zeeland mei t/m september (dag), wandeltochten Vliedbergen en verdwenen Kastelen in Zuid-Beveland 28 mei (dag), fietstocht Kastelen en Buitenplaatsen op Walcheren 11 juni (dag), bustocht Buitenplaats Ravesteyn, Grijpskerke 17 juni (avond), wandeltocht Buitenplaatsen Schuddebeurs 6, 13, 20 en 27 juli (avond), wandeltocht Kastelen en Buitenplaatsen op Walcheren 2 augustus (dag), fietstocht (voormalig) Kasteel Hellenburg 1 oktober (dag), wandeltocht Compagnie van Cranenburgh 2 en 3 april, Slot Moermond, Renesse Gezelschap Gelach ende Gemoet 28 mei, middeleeuws kampement, Nisse Verhalen over kastelen, ridders en jonkvrouwen 4 en 5 juni, verteldagen in verschillende kastelen en buitenplaatsen Valkerij Equipage Jacoba van Beieren dinsdagen in juli en augustus, Heemtuin Zeeuws Biologisch Museum (bij Kasteel Westhove) Compagnie van Cranenburgh 10 september, Kasteel Westhove, Oostkapelle Compagnie van Brederode 14 december, Zeeuwse Bibliotheek, Middelburg Buitenplaatsen op Walcheren 16 maart, Middelburg Kasteel van Bladelin te Middelburg (Vlaanderen) 11 april, Aardenburg Van Vliedberg tot Kasteel 22 april, Middelburg Kasteel Sint-Maartensdijk en andere kastelen 21 mei, Zeeuwse Amateur Archeologen Dag, Middelburg (voormalig) Kasteel Hellenburg 1 oktober, Baarland Kastelen en Buitenplaatsen in Zeeland 18 november, Studiedag 'Historie Archeologie' en SCEZ, Middelburg Het Jaar van Het Kasteel in Zeeland werd mede mogelijk gemaakt dankzij bijdragen van de Provincie Zeeland en de Nederlandse Kastelen Stichting. Organisatie: Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland in samenwerking met Archeologische Werkgemeenschap Nederland - Afdeling Zeeland, Bond Heemschut, Bureau voor Toerisme Zeeland, Kastelenstichting Holland-Zeeland, Nederlandse Kastelen Stichting, Stichting Het Zeeuwse Landschap, Stichting Landschapsbeheer Zeeland, Streekmuseum De Meestoof, Streekmuseum IJzendijke, Museum De Burghse Schoole, Zeeuwse Bibliotheek. Toelichting, adressen, aanvangstijden, e.d.

Zeeuws Erfgoed | 2005 | | pagina 37