■M KORTelings aanstelling personeel Verschijnen boek door Jan Zwemer ARCHEOLOGIEGESCHIEDBEOEFENINGMONUMENTENWACHTMONUMENTENZORGMUSEASTREEKTALEN De SCEZ en Uitgeverij den Boer/de Ruiter waren gastheer van een feestelijke bijeenkomst op 2 maart in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Daar werd het nieuwste boek van dr. Jan Zwemer ten doop gehouden en het eerste exemplaar overhandigd aan gedeputeerde Harry van Waveren. Zeeland 1950-1965 is het vervolg op het eerder door Jan Zwemer alleen geschreven boek over de naoorlogse wederopbouwjaren in onze provincie. In dit vervolgdeel hebben ook anderen de hand gehad: P. van Cruyningen, J.C. Dekker, H. van der Werf, J. Kramer- Vreugdenhil, Q.J. Munters, P.K. Hack en J. Francke leverden als coauteurs ieder hun aandeel. Behalve voor een groot aantal hoofdstukken, tekende Jan Zwemer ook voor de redactie van het boek. Het is een lijvig werk van 648 pagina's geworden, waarin de naoorlogse jaren vooral als jaren van - geleidelijke - verandering worden beschreven. Het was de tijd waarin de Zeeuwen hun fiets voor een brommer, en later hun brommer voor een auto verwisselden. Waarin de landbouw plaatsmaakte voor de fabriek, en planologen en bestuurders invloed op de ontwikkelingen trachtten uit te oefenen. De betrokkenheid van de SCEZ bij de uitgave van dit boek had alles te maken met de organisatorische en financiële realisatie van het project. Ronnie Onwijn, hoofd bedrijfsvoering Simon van Wouwe, eerste monumentenwachter Simon van Wouwe (1956) is met ingang van 1 juni 2005 benoemd als eerste monumenten wachter bij de SCEZ. Na een periode van 24 jaar bij zijn vorige werkgever heeft Simon zin in deze nieuwe uitdaging. De afgelopen jaren heeft hij met veel plezier gewerkt bij aannemersbedrijf Sturm in Gapinge, waar hij zich vooral bezig hield met verbouw, restauratie, en onderhoud. Als timmerman in de bouw is Simon sinds 1972 werkzaam. Simon's ruime praktijkervaring en kennis op het gebied van bouwtechnische onderhoudsza- ken zet hij nu in ter behoud van de vele histori sche monumenten in Zeeland, samen met de andere collega's van Monumentenwacht Zeeland. Op 1 juni 2005 treedt Ronnie Onwijn (1963, drs. in bedrijfseconomie en AA-accountant) in dienst als hoofd bedrijfsvoering op de afdeling Bedrijfsvoering en Communicatie. Ronnie wordt belast met de taken op het gebied van de financiën, administratieve organisatie, ICT en beheer. Ronnie is ruim 10 jaar werkzaam geweest in de bouwwereld. Hij was hiervoor hoofd administratie van een bouwbedrijf in Brabant en daarna was hij als administratief inspecteur in dienst van het UWV (voorheen SFB) en controleerde de financiële en loonadministraties van bedrijven in de bouwnijverheid. Verder is Ronnie ongeveer 10 jaar werkzaam geweest in de accountancy. Ronnie volgt Ria Hogenes op die per dezelfde datum uit dienst treedt. n zwemer Zeeuws Erfgoed 4

Zeeuws Erfgoed | 2005 | | pagina 4