Monumentendag 1 Stadhuis Grote Markt Volksdansgroep Vodago met kraampjes met informatie i.s.m. stichting Zeeuwse Klederdracht. Korte optredens en presentaties. Grote of Maria Magdalena- kerk Singelstraat 21 Bemande stand van het Nederlands Bijbelgenootschap. Van 9.00 tot 10.00 uur openge steld voor bezichtiging, kerk- wacht aanwezig. Openbare repe titie van de Zeeuwse Koorschool om 10.00 uur, gehele dag mini- concerten en bezichtiging koor school en tuin. RK H. Maria Magdalenakerk Singelstraat 9 Gratis informatiefolders. Uitgebreidere gids is te koop. Rondleidingen door vrijwilli gers. Tentoonstelling wandkle den en demonstratie herstellen oude kerkgewaden. Winkeltje. Manhuistuin Diverse optredens van de Zeeuwse Muziekschool. Muziekschool Van de Spiegelstraat 4 Bezichtiging villa. Molen De Koornbloem Paardeweg 6 Bezichtiging gerestaureerde molen in werking en gratis pan nenkoeken en wafels van de nieuwe tarweoogst. Werkplaats edelsmid Vlasmarkt 10 Openstelling werkplaats van Marc de Regt. Expositie eigen werk, edelsmeedkunst en edelstenen/Open Atelier. Demonstratie Hearts Arrows briljant slijpsel. Kinderen mogen trommelsteentjes uitzoeken, gratis losse of gezette stenen toetsen op echtheid. Stoomtrein Goes-Borssele Stephensonweg 9 Bezichtiging remise en werk zaamheden aan locomotieven/ rijtuigen in werkplaats. Onder voorbehoud: treinritten tussen Goes en Vlissingen met de motorwagen Jaap van de werkplaats van Nedtrein (tegen betaling). Galerie-atelier De Kaai J.A. van der Goeskade 65 Expositie door kunstenaars met een verstandelijke handicap. Ambachtscentrum "De Hollandsche Hoeve" Kattendijksedijk 23 Demonstraties van o.a. smeden met veldsmidse, wagenmaker, houtdraaien, optreden van Jan de Prentenknipper en hoeden maken van restmateriaal voor kinderen. Ambachtelijke winkel tjes geopend. Galerie Elf Kleine Kade 11 Expositie. Atelier Ineke Otte 's-Heer Elsdorpweg 39 Expositie in atelier, huis en tuin van beelden en sieraden vervaardigd uit diverse materialen. 11.00 tot 18.00 uur. Stichting Houthaven Houtkade Vele aspecten van de traditione le scheepvaart, bezichtiging van een bonte verzameling van schepen die een mooi beeld geven van de rijkdom, mogelijk heid tot het meevaren op een schip, op het havenplateau bezichtiging van traditionele landbouwwerktuigen en motoren. Zeemansverhalen. Woonhuis J.A. van der Goeskade 69 Openstelling pand. Woonhuis Sint Jacobstraat 2 Demonstratie plateelschilder en bezichtiging benedenverdieping huis. Woonhuis Oostsingel 92 Openstelling pand. Keizersdijk/Dam/ J. Valckestraat/Stenen Brug Sjezenwedstrijd door Ringrijders Vereniging Zuid-Beveland. Prijsuitreiking om 17.00 uur. GRAAUW H. Maria Hemelvaart Kerk Dorpsstraat 's-GRAVENPOLDER NH Kerk Bosseweide 1 GRITPSKERKE Kapel van Sint Maarten (Hoogelande) en kerkhof Meinersweg 1 (kruising Meinersweg en Hoogelandseweg) Tentoonstelling "40 jaar kapel". Michaëlskerk Kerkring 26 Torentje kan worden beklommen. Orgelbespeling. Tentoonstelling oude foto's en kaarten van Grijpskerke. Tussen 14.00 en 16.00 uur taxatie van religieuze voorwerpen en andere kunst, sieraden en gebruiks voorwerpen door medewerker van het Zeeuws Veilinghuis. Fancyfairverkoop zelfgemaakte spullen. Koffie en thee verkrijg baar. GROEDE NH Kerk Markt 1 Evangelisch Lutherse Kerk Molenstraat 28 Tentoonstelling: Louise Charpentier, Lidy van der Jeugd, Elisabeth Glorieux, Rie Vermeulen; speksteen, sieraden, ceramisch werk. Vlaemsch Erfgoed Slijkstraat 1 HAAMSTEDE Slot Haamstede Ring Museum De Bewaerschole Weststraat 18 Expositie "Harde pitten" van René Korten en Jan van de Langeberg. HANSWEERT RK Kerk Kerklaan Rondleidingen door vrijwilligers. 's-HEER ABTSKERKE NH Kerk Kerkring 1 Zaterdag en zondag geopend van 13.00 tot 17.00 uur. Expositie. 's-HEER ARENDSKERKE Activiteiten georganiseerd door Stichting Overlegorgaan Bezichtiging molen, tentoonstel ling rond malen, meel en brood. Huifkartocht langs Baarsdorp en het Mariaputje. Woonhuis Vermetstraat 17 Open tuin, decoratiewinkeltje, theeschenkerij aan de Korte Achterweg. Schildersbedrijf Spoorstraat 5 Open dag schildersbedrijf Leen de Kok en aquarellen van Ineke de Kok. Handboogschieten Kerk Torenring Bezichtiging kerk en tentoon stelling van de kerkgeschiedenis, beklimming toren onder voor behoud. Klassieke geestelijke muziek door vocaal ensemble. 's-HEERENHOEK RK Kerk Deken Holtkampstraat Rondleidingen door vrijwilligers. 's-HEER HENDRIKSKINDEREN Woonhuis met werkplaats Nieuwe Rijksweg 8 ingang Oude Rijksweg naast nr. 77) Woonhuis, werkplaats, rijtuig en meubelstoffeerderij C.J. Brouwer V.O.F. Diverse bezichtigingen, demonstratie klassiek en modern meubelstofferen, demonstraties meubelrestauratie en beeldhouwen met hout door A.C. Rijken en Zn. Glas-in-lood door R. Rentmeester. Klassieke schildertechnieken, "Mooi Zeeland" klederdracht, babbelaars maken, mosselkokerij (gratis proeven), demonstratie hoeden maken, houtsnijwerk, tassen maken. Exposities interieurstoffen uit Europa en Amerika. Gratis rondritten met antieke koetsen bespannen met KWPN-paarden. Opruiming van coupons meubelstoffen. Parkeren en toegang gratis. Koffie, thee en limonade verkrijgbaar.

Zeeuws Erfgoed | 2005 | | pagina 28