.Zeeuws Het Schuitvlot Special 15 juni 2010 J- Toen ik in 2007 aantrad als commissaris van de koningin heb ik in korte tijd kennisgemaakt met heel veel gemeenten, bedrijven, organisaties en personen in Zeeland. De kennismaking met de SCEZ staat mij nog helder voor de geest. Ik werd ontvangen in de voormalige gymzaal van de gemeentelijke brandweerkazerne aan het Armeniaans Schuitvlot in Middelburg. Het was een wat merkwaardige ruimte, provisorisch in tweeën gedeeld en ingericht met een curieuze verzameling stoelen, tafels, stellingen en vitrines, zo op het oog zeker nog functioneel maar van aanzienlijke leeftijd. Her en der waren er archeologische voorwerpen opgesteld, affiches opgehangen en tentoonstellingspanelen neergezet, wat de ruimte ook wel weer sfeervol maakte. Na een bezoekje aan de voormalige BB-bunker onder het gebouw en de buiten opgestelde Erfgoedmobiel, en na wat gesprekken met de medewerkers waren mij twee dingen duidelijk: de SCEZ geeft gepassioneerd uitvoering aan het provinciaal erfgoedbeleid en er is een groot probleem met de huisvesting van de provinciale archeologische collectie. Na ruim tweeënhalf jaar kan ik constateren dat met de oplevering van de nieuwe locatie Het Schuitvlot het huisvestingsprobleem op voorbeeldige wijze is opgelost. Provincie Zeeland en SCEZ zijn hierin gezamenlijk opgetrokken en het resultaat mag er zijn. Voor de archeologische collectie is een volledig nieuw depot gebouwd, dat aan alle eisen voldoet. De gymzaal en de brandweerkazerne zijn verbouwd tot kantoorruimte en tot garage- en opslagruimte voor de monumentenwacht. Het hele gebouw heeft met zijn gevels in koper, glas en stortsteen een bijzondere uitstraling. Ik kan niet anders zeggen dan dat de provincie er een fraai en functioneel gebouw bij heeft gekregen. Iets om trots op te zijn. De SCEZ heeft haar huidige beleids- en werkkader het motto 'Erfgoed boeit en erfgoed bindt' meegegeven. Dat boeien en binden vind ik ook terug in deze special. Erfgoed gaat voor mijn gevoel niet uitsluitend en alleen over monumenten, maar ook over mensen. Van erfgoed kunnen we in Zeeland niet genoeg hebben! Karla Peijs commissaris van de koningin in Zeeland

Zeeuws Erfgoed | 2010 | | pagina 17