ZÏMUSEUM Museumweekend trekt duizenden bezo In een aantal musea stond het publiek bloot aan de verleidelijke kantjes en borduurseltjes aan de Zeeuwse dracht. Een bijzondere opstelling van 'levende etalagepoppen' illustreerde de 'Daagse dracht zondagse pracht' (foto Museum De Schotse Huizen, Veere). Onder het motto 'Zeeland Bezet en Bevrijd 1940 1944/45' passeerden ook oorlogszaken de revue. De bouw van de 'Liberty Bridge' bracht veel bezoekers naar de dijk bij Westkapelle (foto Westkapelle). De musea toonden hun collectie historische fietsen in het kader van het actuele themajaar 'het Zeeuws jaar van de fiets' foto Museum De Burghse Schoole, Burgh-Haamstede). 10.200 mensen bezochten een museum in Zeeland tijdens het Nationaal Museumweekend op 10 en 11 april. Dat is 25% meer dan vorig jaar (foto Terra Maris, Oostkapelle). Bezoekers konden op diverse plaatsen genieten van maritiem erfgoed. Het publiek mocht meevaren op de authentieke schepen en de voortgang bekijken van scheepsrestauraties (foto Wim van den Berge, Stichting Behoud Hoogaars/Historische Scheepswerf C.A. Meerman, Arnemuiden). De musea hadden voor de jeugd allerlei activiteiten georganiseerd. In Middelburg gingen kinderen op zoek naar fossielen en maakten afdrukken (foto Anda van Riet, Zeeuws Museum, Het Museumweekend 2010 stond in Zeeland bol van verleidingen, het thema van deze afgelopen editie. Maar ook na het Museumweekend is er nog genoeg te beleven in de Zeeuwse musea. Een aantal van bovengenoemde exposities en activiteiten maken deel uit van het museale zomerprogramma. Voor het volledige aanbod, raadpleeg de agenda op www.zeelandmuseumland.nl. Zeeuws Erfgoed7 juni 2010/02 Musea

Zeeuws Erfgoed | 2010 | | pagina 7