Beschermen, benutten en beleven kunst, muziek en erfgoed op een geweldige manier bij elkaar. Ik wens u veel leesplezier! ZEEUWS ERFGOED nr. 3 2022 3 Zo divers en inspirerend als het afgelopen seizoen was met events op het gebied van erfgoed, zo afwisselend en interessant is deze editie van Zeeuws Erfgoed. Met aandacht voor de aansluiting van Zierikzee bij Willem van Oranje in 1572, en een prachtige bijdrage in de rubriek ‘Trots op het monument’ over het praalgraf in Stavenisse dat een opknapbeurt krijgt. Komende maanden staan er ook weer heel wat events gepland. Lees hierover in de agenda waar we extra aandacht schenken aan de Open Monumentendag 2022 en het Koude Oorlogweekend op zaterdag 22 en zondag 23 oktober. U kunt dan onder andere een kijkje nemen in de BB-bunker aan de Looierssingel in Middelburg. En dit zijn nog maar enkele van de interessante verhalen in dit nummer. We zien dat erfgoed volop in de belangstelling staat en zich steeds meer manifesteert via verbindingen met andere sectoren. Bijvoorbeeld via de verbinding met hedendaagse kunst en muziek zoals bij PopMonument, dat in juli gehouden werd in Veere en Middelburg. Verschillende kunstvormen werkten hier samen op de meest prachtige plekken. Dit festival - dat in Bergen op Zoom is geboren en nu ook in Zeeland terrein wint - brengt de werelden van Vooralsnog genieten we van de prachtige zomer met veel activiteiten op het gebied van erfgoed en verheugen we ons op een interessant najaar. Dergelijke nieuwe verbindingen zullen steeds meer aandacht krijgen in ons werk en dus ook in onze communicatie middelen. Naast het beschermen van erfgoed, gaat benutten en beleven van materieel en immaterieel erfgoed steeds meer een rol spelen. Bij de inwoners van Zeeland maar ook bij onze gasten. Komende maanden gaan we vanuit deze ontwikkeling kijken naar hoe we dit mooie blad mee kunnen laten groeien met nieuwe manifestaties in de erfgoedsector. Heeft u wensen, ideeën of tips voor de vernieuwing van Zeeuws Erfgoed? Laat het ons weten door een mail te sturen naar zeeuwserfgoed@erfgoedzeeland.nl. Monique van Doorn, Directeur Erfgoed Zeeland Afbeelding Het optreden van Moss in de Grote Kerk Veere tijdens PopMonument 2022 foto Lotte Brouwers.

Zeeuws Erfgoed | 2022 | | pagina 3