xxviri. ende binnen den omtreck van dien gelegen, de voorschreve Compagnie ter saecke van den handel, die alsdan daerop sal werden gedreven sullen erkennen ende geobligeert syn aen deselve voor recht van convoy ende veylgeltby forme van recognitieoe gevep ende betalen soo yeel als gedachte Compagnie bevoecht isvermogens den Octroye ende de opgevolchde Haer Ho: Mo: resolutie te heffen ende te trecken van de Schepen en de goederen, gaende naer de plaetsen alwaer den voorschreven Roggeveen bevonden sal worden synen handel te hebben gestabilieertalsmede van diegene, die van daer wederom in dese Landen comen ofte herwaerts gebracht werden, ende dat hy Roggeveen met syn voorschreve medestanders, mitsgaders alle diegene, die in dien gevalle op de voorschreve plaetsen sullen comen te handelendaer en boven oock gehouden sullen wesen tot securiteyt van de opgemelte Compagnie te stellen suffi- Sante cautie, dat sy met hare Schepen niet sullen bevaren off do'en bevaren eenige plaetsen onder de eerste classe van het Octroy van de gemelte Westindische Compagnie begre pen ende sulcx aen deselve Compagnie privatelyck» met «eclusie van allen anderen geconcedeertdes dat den voor noemden Roggeveen ende syme medestanders van de voörschreve eerste conditie, aenbelangende de betalinge der recognitiën voor de eerste reyse te weeten in het uytgaen süllenS vry end$ exempt" syndogh in de wederom -reyse eenige retouren hier off daer ingehandelt mede brengende sy gehouden sullen syn' daer van aen de voorschreve Corai p'agniê' het recht van de incomende recognitiën hier boven -vfefmeltnae proportie te voldoenwel verataende mocht tans, dat oock voor die voorschreve eerste reyse de voor tjemetvtionneerde cautie van de plaetsen, onder de eerste classe classe begrepen niet te behandelen sal moeten gestelt wor den dat wyders het Octroy in manieren als vooren ten be hoeve van den voornoemden Roggeveen, ende syne voorschreve medestanders in crachte deses te depescheren by hen luyden in 't werk sal moeten werden gesteltuyt- terlyck ende ten langhsten binnen den tyt van achtien eersc- comende maenden, te reeckenen van huyden dato deses aff, ofte dat anders ende by langer uytstel het effect van 't selve Octroy t' haeren reguarde sal comen te vervallensullende hiervan extract gesonden werden aen de Presidiale Camer van de meergemelde Westindische Compagnie tot derselver naerightinge ende om Cyders t' syner tyd te dienen soo ende daer 't behoort. Accordeert met het voorschreven Register, berustende in het Rijks Archief te 's Gravenhage. De Archivartus van het Rijk J. C. de Jonge. 's Gravenhage, den 22 November 1837. <11. XXIX. 1 J bliiM 'f.iLfïi ,1 Hfl i

Archief | 1838 | | pagina 13