1722. 2 February Stil met een dicken benevelden hemelsomtyts stof regen dog de koude seer getempert. 2. Kregen goed weder met warmtesoo dat. wy. hoopten des namiddags de hoogte der Zon te sullen bekomen dog deselve niet helder doorbreekende moes ten ons met de gissing vergenoegen, dewelcke was 53 graden 53 minuten breete, besuyden d'^Equinoc- tiaal en de lenkte 291 graden 10 minutende cour» Noord-Noord-Oost 4§ mylde wind Zuyd Zuyd-West meest stil en een labberkoeltje. 3, was onse gegiste Zuyder pol us hoogte 52 gra den 32 minutende lenkte 292 graden 6 minutende cours Noord-Noord-Oost 22 mylen, de wind Zuyd- West en Zuyd-Zuyd-Westmet een bramseyls koeltje goed weder en een betoogen lugt. 4# Deden des middags zeyn aan de Afr icaas- SCHE Galey om de compassen te verleggen van 15 op 10 graden Noord-Oosler miswysinggisten te syn op de Zuyderbreete van 51 graden 8 minuten en op de lenkte van 293 graden 3 minuten, de cours was Noord-Oost 22§ myl, de wind Zuyd-WestNoord West, wederom Zuyd-West en West-Zuyd-Westmet een slappe en bramseyls koelteeen dicke donkere lugt en somtyts stofregen soo dat wy seer verlan gen naer helder en klaer wederom dat het tyd wordt Noord-Oost te boegenten eynde wy door de opdoe- ning van 't land souden verkent worden. 5. Hadden wy na onse gissinge de breete van 48 graden 57 minuten Zuyden de lenkte van 294 gra- x 1722 6 February» graden 58 minutende cours was Noord-Noord-Oost Oost 38 niylen, de wind Zuyd-West, Noord-West en West-Zuyd-West, met een frisse doordringende bramseyls koelte, goed weder, maer doncker en ne velachtig. 6. Kregen des middags eene ruime hoog-ineeting der Zon, en bevonden te syn op de Zuyderbreete van 47 graden 30 minuten, en onse gegiste was 10 minuten Zuydelyker: hadden de lenkte van 296 gra den 21 minutende gekoppelde cours is geweest Noord-Oost l Noord 22 mylen de wind West-Noord West en Noord-West, een labber en bramseyls koeltje met een dikke betooge lugt. In de naemiddag wierd getwyfeld of men land sag, soodat wy met het op- setten van, de eerste wagt wendden, om met het be gin van de hondewagt het weder naer de wal te leggen^ 7. Was onse gegiste Zuyderbreete 47 graden 10 minuten, en de lenkte 296 graden 33 minuten, de gekoppelde cours Noord-Noord-Oost 5 mylende wind Noorden Noord-Noord-Oosten Noorden ten Oosten bramseyls en gereefde marseyls koelte met een dicke donkere lugtstuurende digt by den winddan om de Westdan om de Oostnae den loop des winds toet Zons ondergank kregen eene ruwe peyling, wel ke was 11 graden 15 minuten Noord-Oost; soo als de eerste wagt opgeset wierdleyden wy het weder om van de walen met het begin van de honde-wagt daer nae toe. Voorts goed weder en getemperd koud, gelyk doorgaens gehad hebbensedert wy de 55 gra den Zuyderbreete gepasscert waeren.

Archief | 1838 | | pagina 57