124 1722. 13 April. onder scyl: met Zons ondergank peylden de Oosthoek van 't Eyland Zuyd-West ten Znyden, en de West hoek Zuyd-West ten Westen 6 mylen van onsdaer het bestek van begint. 13. Hadden de bevonde Zuyder breete van- 27 graden 7 minuten en de gegiste lenkte van 265 gra. den 56 minuten, de gekoppelde cours was Zuyd- Oost 41 myl, de wind tusschen het Noord-Noord- Westcn en het Zuyden ten Oostenmet ongestadige koel ten en regenbuyen. Naer dat wy nu het Paasch Eyland West ten Noorden van ons peyldenstuurden wy regt Oost aan synde alstoen seer klaer en hel der weder; hebbende het land soo verre agteruyt, dat het naauwlyks van steng konde beoogd wordenechter continueerden wy nog 3 mylen voort te seylenom m alle deelen aen de grootste afstandigheyd tusschen het Zandige en het Paasch Eyland te voldoenmaer hetselve niet ontdekkenderesolveerden wy te wen den om onse reys westwacrds te vervolgen. Deeden dcrhalven zeyn aen ons geselschap om van cours te veranderen en West te sluurenvaststellende, dat onse hoope door eene goede ontdekking in 't kort voldaen soude worden met eene hoog en wyd uytge- strckte landstreek. 14. Gisten te wesen op de breete van 26 graden 53 minuten bezuyden den Evennagteren op de lenk- te van 265 graden 7 minutende gekoppelde cours was West ten Noorden, Noord 11* myl, de wind Zuyd-West ten Zuyden Zuyden Zuyd-Oost en Oost- Zuyd-Oostmarseyls cjj bramseyls koelte, goed we der 1722. 15 April. 125 doch de lucht dikdonker en nevelachtighad- t*' 1 graad 51 minuten Noord-Ooster miswysing. den l5 Was onse bevonde Zuyder breete 26 graden *3 minuten, de gegiste lenkte 263 graden 17 minu- ap cours West, de wind Zuyd-Oost en Oost, marseyls en slappe bramseyls koelte: schoon, los weder. Volgens een morgen peyling hadden wy 2 mi nuten Noord-Ooster afvvyking. 16. Bevonden ons des middags op de Zuyder uolus hoogte van 27 graden 3 minuten en op de ge giste lenkte van 262 graden 12 minuten, de gekop pelde cours was West Zuyd de wind OostNoord Oost, Noorden, Noord-West en West-Noord-West met een slap bramseyls koeltje en helder weder. 17. Hadden volgens onse hoogmeting, de Zuy der breedte van 27 graden 15 minutenen de gegiste lenkte van 261 graden 55 minuten, de gekoppelde cours was West-Zuyd-Westde wind tusschen het Noord-Westen en het Westen inet een slappe bram seyls en ook marseyls koelte en goed weder. Onse miswysing was 55 minuten Noord-Oostering. 18. Waeren op de bevonde polus hoogte van 27 graden 4 minuten Zuyd en op de gegiste lenkte van 260 graden 40 minuten de gekoppelde cours was AVest i Noord, de wind AA^est, Zuyd-Oost ten Zuyden en Zuyd Oost ten Oosten, met gereefde marseyls cn bramseyls koelte uytnemend fris en schoon weder. 19. Was de bevonde Zuyder breete 27 graden 4 mi-

Archief | 1838 | | pagina 83