XXII De afdeeling botanica onderging geene vermeerdering. Omtrent de verzameling schilderijen, platen en por tretten valt alleen te vermelden de aanwinst van een gezicht op de oude Ylissingsche poort, geschilderd door J. F. Schutz en geschonken door den heer Henri Takterwijl met potlood geteekende portretten van mr. G\ N. en Mevr. de Stoppelaar Yan Eys aangeboden werden door Mevr. Yan der Minne Thibaut Matthijsen en in de leeskamer eene plaats vonden. Nu ik de aanwinsten van de verschillende verzamelingen heb opgesomdmeen ik hieraan nog te moeten toevoegen dat in de legaten P. Smith Yisser en Mevr. De Stoppelaar Yan Eys zich een aantal voorwerpen bevondenwelke voor het museum geene bijzondere waarde hadden en daarom niet onder eene bepaalde verzameling zijn ondergebracht. Toch meende men ze niet van de hand te moeten doenmaar ze hier en daar tot versiering van schoorsteengang of portaal te moeten aanbrengen. Omtrent de leeskamer valt weinig anders te zeggen, dan dat zij op den ouden voet wordt voorgezet; haar nut ligt wellicht meer daarindat de tijdschriften na afloop van elk jaar naar de bibliotheek worden overgebracht, dan dat zij ter plaatse zelve veel gebruikt worden. Het bezoek bedraagt nog niet gemiddeld een persoon per dag. In het afgeloopen jaar zijn van de uitgaven van het Zeeuwsch Genootschap verschenen een deel van het Archief bevattende het jaarverslag 1906/7 Dr. E. Wiersum, Bijdrage tot de oudste geschiedenis van W alcheren H. M Kesteloo, De leprozen te Middelburg; Yaria (Margriete van Aerselle, Het geslacht van West- kerke, Sententie van Dierick Andriesz., De kanunniken der

Archief | 1908 | | pagina 24