60 ters, hoewel bij de W. I. O. '/ten comptoire geseponeerd," is teruggevonden. Overigens raadplege men de binnenkort uit te geven reisbeschrijving van de Linschoten-Vereeniging. T. II. Kort en Nauwkeurig verhaal van de Reize door drie schepen in 't jaar 1721 gedaan op order van de Ed. Heeren Bewindhebberen van de West-Indische Compagnie in Holland om eenige tot nog toe onbekende landen, omtrent de Zuidzee gelegeu, op te zoeken, waarin alles wat op hare reyze van haar uitgaan tot haar terugkomst toe is wedervaren werd aan getoond; alsmede vele wonderlijke manieren, gewoontens en zeden der ontdekte volkeren etc. Johannes van Septeren Te Amsterdam 1727. Tweede verbeterde uitgave bij wed. Jacob van Egmont, boekdrukster en verkoopster op de lie- guliersbreestraat in de Nieuwe Drukkerij, Amsterdam 1727. T. D. H. liet waare en nauwkeurige verhaal der drie schepen in het jaar 1723 gedaan. Amsterdam 1727 (3e druk van het Kort en Nauwkeurig verhaal). Tweejarige reize rondom de wereld ter nadere ontdekkinge der Onbekende Zuydlanden. Met drie schepen in het jaar 1721 ondernomen op last der Ned. W. I. maatschappijwaarin het wedervaaren en de rampen op de Reyze verhaald en de be- zeylde en ontdekte lauden en Eylandeu met derzelver Be- woonderen beschreven worden, p. 6669. Dordrecht 1728 G. van Braam 2 uitgave Dordrecht 1758 H. de Koning 3<= uitg. Dordrecht 1764 4 uitg. Amsterdam 1774 Ai.br. Coenelisz. Cari. Friederich Beiirens 1), Die Wohlversuchte Südliinder, das istausfuhrliche Reisebeschreibung um die Welt, worin- nen von denen Canarischeu uud SaltzInsein, Braziliën gehandelt wird. Leipzig 1738. Eerste uitgave te Leipzig in Deze Mecklenburger uit ltostock (zich noemende commandeur) was korporaal der zeesoldaten op de „Arend;" hij had op dat schip een luitenant en een sergeant boven zich. Blijkens het opschrift onder zijn portret, iu dit werkje voor komend, werd hij in 1701 geboren. De titel van de eerste uitgave (Univ. Bibl. Leidenl luidt: „lteise durch die Südliinder und um die Welt, worinnen," etc.

Archief | 1911 | | pagina 110