Ill De HEL. H. Tak en Dr. L. H. Wagenaar overleden beiden in de maand Octoberwaardoor twee vacatures in bet bestuur ontstonden. In de plaats van den heer Henri Tak werd in de vergadering van Februari gekozen Jhr. Mr. W. H. Hoeuft, met wien was aanbevolen de beer J. G. Ermerins, terwijl in de andere vacature niet werd voorzien, omdat Dr. Wagenaar reeds met April 1911 aan de beurt van aftreding was. De gewone vergaderingen hadden geregeld plaats zij werden bezocht door ten hoogste 50 en ten minste 16 gemiddeld 28 toehoorders; ten vorigen jare wareu die cijfers 39, 21 en 26. In de October-vergadering hadden de gebruikelijke mede- deelingen van ingekomen stukken en voorwerpen plaats en hield de voorzitter, Dr. H. Japikse, eene voordracht over de vliegmachine. In November vervulde de heer J. Brügemann de spreek beurt met eene lezing over Dr. W. Nuijens en de Neder- landsche geschiedbesclirijving in de 19° eeuw. Tevens had in deze vergadering de aanbieding van de gou den medaille des Genootschaps plaats aan den oud-voorzitter den heer Mr. R. Fruin, bij zijn vertrek als hoogleeraar naar Amsterdam. De voorzitter, Dr. H. Japikse, zette uitvoerig de verdiensten uiteenwelke Mr. Fruin zich tegenover het Ge nootschap verworven heeft door zijne leiding en zijne verslagen in de vergaderingen, zijne goede zorgen voor de uitgaaf van het Archief, zijne adviezen in de bestuursbijeenkomstenzijne vertegenwoordiging van het Genootschap naar buiten. De medaille draagt dit opschriftIn honorem Roberti Fruinii, juris disciplinae doctoris,in academia Amstelodamensi professoris designati, qui olim societati Zeelandicae Doctrina- rum praefuitcum Medioburgo discederet. Medioburgi a. d. lil Kal Nov. MDGOCCX. in December hield Mr. Dr. J. H. Labberton eene lezing overInhoud en vorm (ae3thetische beschouwingen).

Archief | 1911 | | pagina 11