70 hadden Benscos x) vooruyt; tegen den avont stilletjens en fariabelzeer zwaare lugt en continueel blixemkomen met den donker op 9 vaem water ten ancer, hadden 't eyland St. Sebastiaen Z.W. en Victoria O.Z.O.; snagts travadig 2) met donderblixem en regen. 15 November. Saturdagh smorgens de wint zuydwest met een styvecoelte; gingen omtrent ten 9 uure onderzeyl. Den Arent sond zijn boot vooruyt om te diepen, hadden doorgaans variabel weer met •regen en dikke lugt. Quame met den donker voor de mout of tusschen 't Eyland St. Sebastiaen en de vaste wal ten anker konden niet meer avanceeren door de stroomdie wy tegen kregen, snagts goet weer. 16 November. Sondaghs smorgens, stilletjes uyt den W.Z.W.konden niets uytregten van de stroomdie hard om de Noord ons tegen liep. Stuurde onderwijl de sloep van den Arent met de sergent als officier naer 't dorp om te sien of wy eenige verversing van het opperhoofd konde krygengingen voormiddaghs ten tien uuren met een moy coeltje uit den N.W. onder zeyl. Quamen na de middagh voor 't dorp St. Sebastiaen op vijf vaem mid- dergront ten anker, maekte groote oproer onder de inwoon- ders, want de princevlag scheen onder haer niet bekent te wesen. Waren zeer bevreest dat wy quade schepen waren, wil den ons geen verversing geven, schoon wy voorgaven dat wy (deze) seer benoodigt warenmits de helft van ons volk van de scheurbuyk in hun koyen lagen Snagts goet weer. 17 November. Maendagh goet weer sonden den sloep van den Arent na den wal om de inwoonders gerust te stellen dat wy geen quade schepen waren en hun int minste deel geen quaet soude doen en versogten hun andermael dat wy verversing mogte erlangen Ilha Buzios. 2) Uit Portug. travados.

Archief | 1911 | | pagina 120