76 zijn se heel duer. Water, brandhout is er best te bekomen, dogh als men het steeken van de kleyne vliegtiens aanmerkt, soo haalt men het nog duer genoeg. De tijt van 't seysoen zijn de maanden December, January, February. Hadden snagts styve coelte. 2 December. Coers. Verheit. Gegiste Z. B. Lengte. Verbeterde Z. B. Miswijzing. Winden. Noordoostering De afgevaren breedte, lengte volgens de peylingh aan St. Sebastiaen ten 6 uuren savonds. int N. 6 a 7 Z. 19 mylen 25° 337° 23° 44' 10° O. Resolutie genomen over eenige coers die (we) moesten zeylen. O.N.O. Coers verandert. N.O.t.O. Marszeyls ingenomen. O.N.O. Z.Z.W. z.t.w. z. Dinsdagh smorgens of snagts in de hondenwagt styve mars zeyls coelte, met den dagh afnemende. Den commandeur deed zeyn van vlees te halendewijl de geruylde coebeesten en kalveren tot verversinge van drie schepen daar aan boort waren schoon sulkx met tegensin van ons was geschiet. Ik voer na boort, alwaer wel meteen eenige occasie vaststelde om Haw- kens Maagdelant 1) te ontdekken, alsmede om Statenland int gesigt te loopen en daer beoosten om te passeren en alsoo, kaap Hoorn omna de Zuydzee en vervolgens aan t'Eyland Juan Fernando te verversen, welke resolutie wy by nader gelegentheyt soude teykenen Ten tien uuren afnemende coelte stelde onse coers Z.W t.W. Smiddags de generale coers en verheyt sedert de peylinge van gisteravont aan 't Eyland St. Sebas- tiaan Zuyd 19 mylen. Naermiddags stilletjens, tegen sonson- dergang heel stil met vogt en onstuymige lugtborgen de lighste zeylen. Snagts in de eerste wagt wint en regen en nog aanne mende, een heele sware lugt, namen deswege de marszeyls in. De Falklandseilandentoeu zoo genoemd naar Richard Hawkins die ze ontdekte onder Koningin Elisabeth.

Archief | 1911 | | pagina 126