7S 6 December. Coers. Verheit. Gegiste Z. B. Lengte. Verbeterde Z. B. Miswijzing. Winden. Noordoostering Z.W.t.Z. 42. 28° 53' 335° 28' 10° N.t.O. De groote steng gebroken en 2 man met deselve gevallen, N.N.O. welke gelukkigh gesalveer(t werden) sonder beseeringh. N.t.O. Sette weder een ander groote en cruyssteng op. N. Sware donder en blixem. Saturdagh smorgens, styve gereefde marszeyls coelte. Ten agt uuren beliep ons een sware zeedie ons schip geweldig dede slingerenwaerdoor onse groote stengh onder zijn want quam van daen te spattennemende onder 't vallen de kruys- steng mede. Men zeyt gemeenlijk, dat by alle ongelukken een geluk is, gelijk hier altans is gebleken. Want wanneer de steuge vielsoo lagen der twee matrozen op de groote bramrha, om 't zeyl beter te beslaendie deze lughtige sprong quam(en) te doensonder dat sy haer eenigsints beseerdede eene lag int marszeyl op de groote stag en den anderen was in de dempnockgordinghs en boelingsspruyten verwart, hing alsoo onder 't lijk -) vant groot marszeyl tot verwonderingh van ons allen en haaren geluk. Redderen de beug 3) op 't spoedigste, bevonden de bramsteng in de zaling van de steng, mede stukkent. Geen breete; nat vogtigh weer. Generale coers en verheyt Z.W.t.Z. 42 mylen, bragten na den middagh weder een andere steng boven. Tegen den avont geweldige donder, blixem en regen met afnemende coelte. Snagts continuëel blixem. 7 December. Coers. Verheit. Gegiste Z. B. Leagte. Verbeterde Z. B. Miswijzing. Winden. Noordoostering Z.Z.W. 24. 30° 23' 334° 46' 10° N.t.W. N.W. W.N.W. W. De ra en marzeyls wederom boven. Z. Z.t.O. Z.Z.O Z.t.W. Touwwerk der zeilen. Z.Z.W. 2) Het touwdat het zeil omzoomt. 3) Vleet.

Archief | 1911 | | pagina 128