79 Sondaghs smorgens onderseyls weer 1), voormiddagh afne mende. Bragten de marsra ent marszeyl even der boven. Duyster weer, geen breete, zwaare zee. Generale coers en verbeyt ZZ.VV. 24 mylen. Namiddagbs hantzaam weer, sette de marszeyls van twee reven by. Wende met den donker om de West. Snagts verminderende coelte, geweldige zee. 8 December. Coer9. Verheit. Gegiste Z. B. Lengte. Verbeterde Z. B. Miswijzing. Winden Noordoostering Oost. 4. 30° 23' 335° 4 30° 40' 15° Z.Z.W. Z.W. w.z.w. Compassen vergoet. Z.W.t.W. Z. 0. O.N.O. N.O. Maandagh redelijk weer. Wende met den dagh om de Zuyd- oostgereeft marszeyls coelte. Den commandeur deed seyn van vlees te halen. Ik ging by denselven aan boort en rappor teerde het gepasseerde. Verstond ook van denselvendat hy den sesden deser zeyn gedaeu hadde van compassen te ver goeden 't geen wy niet gesien hadde. Ik ging daarop weder naar mijn schip, alwaar gecomen sijnde, soo liet ik de com passen van 10 graden noordoostering op de 15 graden leggen. Op de middag sonneschijn; kregen breete. De generale coers en verheyt Oost 4 mylen. Wende Westwaars. Naermiddaghs marszeyls coelte. Snagts stilletjens. 9 December. Coers. Verheit. Gegiste Z. B. Lengte. Verbeterde Z. B. Miswijzing. Winden. Noordoostering West. 9. 30° 40' 334° 32' 30° 53' 15° O. O.N.O. Coers verandert. N.O. Dinsdaghs stilletjens, dreven met zonsopgang in calmte, sloegen by dese occasie andere zeylen aansagen een dolphijn Weer, koelte, luchtje wind in afnemenden zin.

Archief | 1911 | | pagina 129