80 en verscheyde schildpadden. Tegen de middagh een kleyn lughtien, rnoy lief sonneschynent weer. Grege breete, generale coers en verheyt West 9 mylen. Stelle onse coers Westelijk om de kust nader te loopen. Naermiddagh labbercoelte. Teerde het schip van buyten, heerlijk weer met wakkerende coelte; observeerde de son int ondergaanbevonden noordoosteringh 15 graden. Snagts marszeyls coelte, heldere sterreligt. 10 December. Coers. Verheit. Gegiste Z. B. Lengte. Verbeterde Z. B. Miswijzing. Winden. Noordoostering Z.W. 30. 32° 17' 332° 42 32° 31 15° N.O.t.N. N.N.O. N.t.O. Werpen gront. N. N.O. Woensdagh effe water met een frisse coelte't waeter van coleur verandertvermoede op grondt te zijn. De serurgijn gaf my kennis dat al onse sieken (h)erstelt waren, Godt sy dank. Generale coers en verheyt Z.W. 30 mylen. De zee begon weder aan te schieten, werpen T lood bevonden 50, 48 vaam water, weeke kleygront; sage schildpadt. Naer de middagh stilletjens, observeerde de son int oudergaan, bevonden 15 graden noordoostringh. Snagts labbercoelte, diep 56 vaem weeke kleygront. 11 December. Coers. Verheit. Gegiste Z. B. Lengte. Verbeterde Z. B. Miswijzing. Winden. Noordoostering Z.W.t.Z. 22. 33° 45' 331° 44' 33° 41 15° N.O.t.N. N.O. N.N.O. N.O.t.N. Sware travaat, verselt met donder, blixem en regen. Z.Z.W. Groote marszeyl uyt de lykeu geslagen. Z.t.W. Laten het met de besaan over bacboort oostwaarts dryven. Z. Cregen een zware zee over. Z.t.O. Donderdagh slappe marszeyls coelte, met het rysen van de son aannemende; heerlijk weer, kregen breete, generale coers

Archief | 1911 | | pagina 130