84 sonneschynent weer. Generale coers en verheyt Z. W. 16 mylen. Den commandeur deed seyn vau coers te veranderenstelde deselve W.t.Z., waren wederom zuyelijker dan de gissinge Naermiddagh stil, sloegen andere zeylen aansnagts een kleyn lughtien. 16 December. Coers. Verheit. Gegiste Z. B. Lengte. Verbeterde Z. B. Miswijzing. Winden. Noordoostering W.t.Z. 10. 37° 45' 328° 50 15° Z.O.t.Z. Sagen veel gevogelte. Z.t.W. Sware mist. O. Den Arent en de Affricquaanse galley ver voornyt. O.N.O. o.z.o. Z.O.t.Z. o.z.o. Dingsdagh stil en variabelmeest in stilte gedreven tot (den) 10 uuren, wanneer we een kleyn lughtien cregen; dampige lughtsagen voor de eerste keer zeehondentegens de mid- dagh mistigh. Generale coers en verheyt W.t Z. 10 mylen. Naermiddagh een moy coeltjen met effen water. Ten 6 uuren helderde de mist een weynigh opsagen den commandeur en Rosendaal vooruyt aan stuurboort int W.t.N. van ons, lagen noordwaars met de onderseylen in de gy en neergestreke mars- zeyls. Sustineerde dat se sulkx deden om te looden, alsmede om ons in te wagten 't Wierd onderwylen wederom mistigh. Na 7 uuren quam er weder een bliekzagen hun toen int Z.W.t.W. en Z.W. niet ver van ons, maer de mist viel aan stonds wederom neersoodat we haer strakx andermael niet meer konde zien maer hoorde haer ten 8 uuren eenige snap hanen losbrandenwaermede wy ook van quartier tot quar- tieruers beantwoorde. Goyde ten tien uuren 't lootdogh hadde met 120 vaam lijn geen gront. Haer schieten begon allengs- kens (van tijt) meer te verduysterenwiste niet wat wy daer van oordeelen soude. Wy behielden onse coers van west ten i) Kapitein der „Afrikaansche galei."

Archief | 1911 | | pagina 134