85 zuyen en lieten alle de zeylen uitstaandaer sy 't laest mede gezien (waren). De mist verswaart. 17 December. Coers. Verheit. Gegiste Z. B. Lengte. Verbeterde Z. B. Miswijzing. Winden. Noordoostering W.Z.W. 18. 38° 13' 327° 30' 15° O.N.O. Sware mist N.O. Werpen wederom gront. O. Veranderde coers. Z.O. Cregen minder water. Z.Z.O. Z.t.O. Woensdagh smorgens in de hondewagt, slappe marseyls coelte, met swaare mist 't Geschiet van ons geselschap wiert hoe langer hoe duysterder. We schoten deswegensvan een uure af, van half uure tot half uure met swaercanon, dogh hoorde van hun geluyt niet meer. Ten drie uuren aannemende coelteten ses uuren stilletjens en noghal sware mistwerpent loot Hadden met 120 vaem lijn geen gront. Continueerde met schieten tot agt uuren toelooden ten 9 uuren wederom hadden 70 vaem fijn grauw sant, waerop we de coers inme- diaat Z.W t Z. aanstelde. Ten elf en ten twaalf uuren het lood andermaal geworpen, bevonden 70,65 vaem water, deselfde gront. De mist wiert eenigsints dunder en de son scheen somwylen door te willen brekenmaer was van geen gevolgh. Wy deden met grof kanongeladen met meer als ordinaar kruyt en eukelt scherp, om beter slagli te geven, vier schooten alle voorder uyt, op hoop of se van ons geselschap gehoort en beantwoord moghte wordeumaer waren tot ons leetwezen soo gelukkig niet. Generale coers en verheyt W.Z.W. 18 mylen. Namiddaghs begon de mist te verdunnen. Hadden 't ten 6 uuren redelijk klaer, sagen rontom naerstelijk uyt, dogh wierden ons geselschap niet gewaar en ('t) wier(d) ook schielijk wederom mistigli; hadden dc diepten 58 vaem fyn grauw sant. Eerste wagt aannemende coelte en continuëel mist. Passeerde de dieptens van 59, 58, 57 56 en 55 vaem water, fyne grauwe santgront.

Archief | 1911 | | pagina 135