89 zeyls, dampigh. Generale coers en verheyt Z.W. 22 mylen. 'S naermiddaghs styve marszeyls en minder. Ten 4 uuren heel mistigbten 8 uuren stijf gereeft marszeyls, snelle voortgang. Snagts doorgaans een donne kouwnat en mistigh. 23 December. Coers. Verheit. Gegiste Z. B. Lengte. Verbeterde Z. B. Miswijzing. "Winden. Noordoostering Z.Z.W. 32. 44° 37' 320° 15' 44° 26' 15° N.O. Sagen veel groote vissentonijn en zeehondenhenevens N. veel croos in ronde dotte te same gevoegt, by sommige 3ST.W. trompetten genaamt. W. Verandering van gront. W.Z.W. Z.W. N.t.W. N.N.W. Dinsdagh in den vroegen morgenstont ruwe coelte, mistigh en natmet den dagh afnemende en eenigsints klaarder Sagen veel croos in ronde dotte by den anderen dryvenbv sommige trompetten genaamt 't Water veel blauwer als de voorgaande dagen. Sustineerde daardoorvan gront te wesenhadden te veel wint en te swaare zee om onder de wint te schieten soude anders sulkx met het loot onderzogt hebben. Vernamen ook verscheyde groote vissen't waare geen vin-zwaart- ofte walvissennogh poskoppen l)wesende van grooteals gemeene walvissen, hadde veel groote doorns op haar cop, se waren altoos by ons onbekent. Conse dierhalven geen naem geven. De robbe en tonyndie hier mede haar in overvloet lieten zien waren de laastgeuoemde met witte buyken en dito striepen op den rughdie somtijds groote hoogteu uyt het water spronge. Voormiddagh moye marszeyls coelte, tegen de middagh sterk aannemende. Steeken alle de reven in de marszeyls, heldere sonneschijn, cregen breete. Generale coers en verheit Z.Z W.JW. 32 mylen. Naermiddaghs onderzeyls weer, holle zee, nament voormarszeyl in ten 4 uuren afnemend. Sette t'voormarszeyl Potvisschen.

Archief | 1911 | | pagina 139