V De oudheidkundige commissie blijft na het over lijden van den heer Henri Tak samengesteld uit de HH. Jhr. Mr. A. van Reigersberg Versluys, voorzitter, J. H. C. Heyse en J. A. Frederikssecretaris. In de commissie van redactie voor het Archief werd de heer Mr. R. Fruin vervangen door den heer Dr. L. W. A. M. Lasonder, zoodat de commissie thans bestaat uit de heeren Dr. R. Bijlsma, W. O. Swaving en Dr. L. W. A. M. Lasonder. Het aantal betalende bezoekers van de verzame lingen bedroeg in het afgeloopen jaar 2949, waarvan 706 tot den werkenden stand behoorden, tegen onderscheidenlijk 2895 en 778 in 1909. Buitendien werd op 23 Juli 1910 gratis toegang verleend aan eene afvaardiging van den geschied- en oudheidkundigen kring van Kortrijk bestaande uit 12 heeren en 23 dames, onder leiding van huu uitnemenden voorzitter Baron J. de Béthune. Wie weten wil, welken gunstigen indruk het Zeeuwsch Genoot schap, Middelburg en Walcheren op onze zuider-broeders en -zusters gemaakt hebben, kan daarvoor het vleiende verslag raadplegendat de luit' G. Dobbelaere in het Bulletin du cercle historique et archéologique de Courtray (tome VIII) geplaatst heeft. Yóór alles behoort hier de hoogst belangrijke schen king vermeld te worden, welke het Zeeuwsch Genootschap door bemiddeling van den heer Jhr Mr. J. A. Schorer te 's Gravenhage ontvingbestaande uit een drietal gedenkstuk ken, afkomstig uit den boedel van Samuel Radermacher, heer van Nieuwerkerkburgemeester der stad Middelburg en bewindhebber der O. I. Compagnie (geboren 1693, over leden 1761) en in diens testament omschreven als volgt: //1°. de geschilderde en geboetseerde Tombe van myn oudt- grootvader, den admiraal Witte Cornelissen de With;

Archief | 1911 | | pagina 13